Güzel Bilgiler

İyi Bronzlaşmak için Ne Yapmalı? Plajın Göz Bebeği Siz Olun

İyi Bronzlaşmak Ne Yapmalı? Plajın Göz Bebeği Siz Olun | Cildinize zarar vermeden bronzluğunuzu nasıl sağlayabilir ve uzun süreli tutabilirsiniz?  Hepimizin güneşte biraz vakit geçirmek için bir çok geçerli nedenimiz var. Her şeyden önce, güneş ışığı serotonin seviyemizi arttırır (Kaygıyı hafiflettiği kanıtlanmış olan doğanın kendi GÜCÜDÜR). Sadece bu değil, kemikler, dişler, cilt, saç ve tırnaklar için iyi olan D vitamini üretir.

Bu yüzden İspanya’daki 2 haftalık tatilden geri döndüğünüzde, ekstra büyüme nedeniyle saç ve tırnak bakımı için umutsuzca bakıma ihtiyaç duyuyorsunuz. Bununla birlikte, güneşe maruz kalma ile erken yaşlanma ve cilt kanseri riskleri ağır basmaya başlar.

Güzel bronzlaşmak için
Güzel bronzlaşmak için
Bu sebeple hepimiz güneş öpücüğü parıltısını elde etmeyi seviyoruz. Ancak bronzlaşma aslında cilt hasarının bir işaretidir. Yani vücudun ekstra melanin üretimi sizi daha fazla güneşe maruz kalmaktan korumak için doğal bir reaksiyondur.

İyi Bronzlaşmak için Ne Yapmalı?

Bu yüzden hiçbir güzellik editörü ya da dermatolog asla bronzlaşmayı önermez. Ancak bronzlaşma görüntüsünün cazibesinin çok fazla olduğunu da biliyoruz! Yani güneşe maruz kalmanızı mümkün olduğunca güvenli hale getirmek için ipuçları hazırladık!

Şezlonglardan kaçının!

Bir şezlong ile ‘sağlıklı’ bronzlaşma ile ilgili anlatılan efsanelere kanmayın. Londra’daki Cranley Clinic’ten Dr. Nick Lowe, ” Yanlış UV alıyoruz. Bronzlaşma yatak şezlonglarI çok miktarda UVA verir ancak neredeyse hiç UVB (D vitamini uyarır) vermez. Yani cilt kanseri riskinizi %75 artırabilir ” diyor.

Üzgünüz, ama Güneşlenme için birçok şeye izin versek de, şezlonglar bunlardan biri değil. Cilt kanseri riski olmadan tüm yıl boyunca bronzlaşmak istiyorsanız, sahte bronzluk en iyi arkadaşınız olmalıdır. Sahte bronzlaşmayı sevmiyor musun? İşler ve teknoloji değişti. Yani Modern formüllerin kullanımı çok daha kolaydır ve korkunç yoğun bir çay kokusuyla sizi rahatsız etmezler.

Doğru Bronzlaşma
Doğru Bronzlaşma

İyi Bronzlaşmak, Doğru güneş kremi uygulayın

Sadece SPF’YE güvenmeyin; güneş kremlerinde ‘geniş spektrum’ terimini aramanız gerekir. Yani bu da sizi hem UVA (yaşlanma) hem de UVB (yanma) ışınlarından koruyacağı anlamına gelir. Ayrıca UVA yıldız derecelendirmesine bakmak için kutuyu veya şişeyi iyi okuyun.

Bunlar SPF derecesini gösterir ve 1 yıldızdan (minimum koruma) 5 yıldıza (ultra koruma) kadar değişebilir. Söylemeye gerek yok, alışveriş sepetinizde 1 yıldız görmek istemiyoruz… Spf50 üzerinde veya SPF30 tercih edin.

“UVB ışınlarının %97’sini filtreler, SPF50 ise %98’i filtreler. İkincisi yanlış bir güvenlik hissi verebilir ve o kadar yağlı olabilir ki, her iki saatte bir gerektiği gibi tekrar uygulamalısınız. Çok koyu bir cildiniz varsa (Güney Hint veya siyah), SPF15 yeterlidir.” Diye Açıklıyor Dr. Lowe.

İyi bronzlaşmak ve güneşten korunmak
İyi bronzlaşmak ve güneşten korunmak

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.