Güzel Bilgiler

İstenmeyen Tüyler Nasıl Yok Edilir? Doğal ve Pratik Yollar!

İstenmeyen Tüyler Nasıl Yok Edilir | Bedeninizin güzelliğini gölgeleyen kıllardan kurtulmak için, her zaman yakınınızda bir güzellik enstitüsü bulamayabilirsiniz. Üzülmeyin, kesin olmasa bile, masraflı olmayan birçok çözüm yolu vardır.

Kadında sakal
Kadında sakal

İstenmeyen Tüyler Nasıl Yok Edilir?

Sıcak Ağda

Eczane ve parfümeri mağazalarında, yumuşayana kadar ısıtılması gereken kutu içinde ağdalar satılmaktadır. Bunu düz bir kaşıkla bacaklara yayıp birkaç saniye sonra ani bir biçimde geri çekin. Sürmeden önce ağdanın sıcaklığını kontrol etmeyi unutmayın.

Küçük bir kolaylık: Bileğinizin iç kısmına bir damla sıcak ağda koyarak ağdanın bu işe uygun olup olmadığını saptayabilirsiniz.

İstenmeyen Tüyler! Soğuk Ağda

Yumuşak bir macun durumunda satılır. Kullanım biçimi hemen hemen sıcak ağda ile aynıdır.

Kadında yüzde istenmeyen tüyler
Kadında yüzde istenmeyen tüyler

Kıl Dökücü Krem ve Köpükler

Tüpte ya da sprey biçiminde satılırlar. Düz bir kaşıkla ve kalın bir tabaka oluşturacak biçimde sürülürler. Kılların kopması için birkaç dakika beklenir. Tabaka yayıldığı biçimde temizlenir. Kalanlar da ıslak bir pamuk ya da havluyla alınır. Kılların alınmasından sonra, bacaklara besleyici bir krem sürülmelidir. Çünkü, krem tarzı kıl dökücüler deriyi kuruturlar.

Ayrıca oluşabilecek bir alerjiyi önlemek için krem önce, derinin küçük bir bölümünde denenmelidir.

İstenmeyen Tüyler! Kıl Dökücü Karamel

Midesine düşkün olanların hoşuna giderek olan bu reçete Kuzey Amerika kökenlidir ve çok iyi sonuç verir. İçinde de hiçbir kimyasal madde yoktur. Önce, bir karamel hazırlayarak soğumaya bırakın. Ilık bir duruma geldiğinde biraz bal ve limon suyu ekleyin.

Ağda ile kıl aldırma
Ağda ile kıl aldırma

Sonuçta, soğuduğunda da elle biçimlendirilebilir bir duruma gelecektir. Karameli kılları alınacak bölgeye yayın ve kılların çıkış yönünün tersine doğru çekin.

Not: Asyalıların tamamen kendilerine özgü bir kıl alma yöntemleri vardır. İpek bir ipliği ağdaya batırıp iyice gerdikten sonra bacakların üzerinden geçirirler. Kıllar ipliğe sarılarak çıkar. Kendinizi bu işe yatkın hissediyorsanız bir deneyin.

Kol ve Koltuk Altı Kıllarının Alınması

İstenmeyen Tüyler! Kollar

Normalden fazla kıllı olan ve endokrin yaptırması gereken kadınların dışında çok az kişi kol kıllarını alır. Eğer bu konuda kararlıysanız, size en uygun yöntemi uygulayacak olan bir güzellik enstitüsüne başvurun.

Bu işi kendi başınıza yapmamanız gerekir. Çünkü hiç kimse sağ ve sol organlarını aynı haşarıyla kullanamaz. Bu yüzden her iki tarafı da aynı mükemmellikle temizlemeniz mümkün değildir.

Kol ve bacakta tüyler
Kol ve bacakta tüyler
  • Kesinlikle jilet kullanmayın. Kıl daha sert çıkacak ve bu yüzden daha sık kıl almak zorunda kalacaksınız.
  • Her şeye karşın bu işi mutlaka kendiniz yapmak istiyorsanız, kullanımı daha zor olan sıcak ağdayla, bezler üstünde satılan soğuk ağda arasında doğru bir seçim yapın. Ancak, sıcak ağda kullanırsanız dört, soğuk ağda kullanırsanız üç ayda bir işlemi yinelemelisiniz.
  • En az bıkkınlık veren ve akıllıca çözüm yirmi ölçü oksijene katılacak birkaç ölçü amonyak karışımıyla kılların rengini açmaktır.

İstenmeyen Tüyler! Koltuk Altları

Kılların çıkarılması çok acı vereceğinden ağda kullanılması söz konusu değildir. Koltuk altları için en iyi çözüm, sivilce ya da sıyrık yoksa, iyi seçilmiş bir kıl dökücünün tarifine uygun bir biçimde kullanılmasıdır. Kıllar bir süre sonra sertliğini ve sıklığını yitirecektir.

Bu işlemden sonra koltuk altını yıkayınca, alkollü deodorant ya da kolonya kullanılmamalı, yalnızca kıl alma sonrası için üretilmiş özel maddeler seçilmelidir.

Son çözüm olarak jilet kalıyor. Elektrikli makine ya da kimi fabrikaların kadınlar için ürettiği makinaları da kullanabilirsiniz. Ancak bütün bu aygıtlar kılları, daha sık ve dana sert olarak yeniden çıkarır.

Koltuk altı kıl aldırma
Koltuk altı kıl aldırma

Kılların Bir Güzellik Salonunda Alınması

Güzelliğin önemli unsurlarından biri de pürüzsüz ve yumuşak bir cilttir. Kış boyunca çizmeler ve pantolonlar kıllarınızı gizleyebilir ama yazın, kıllı bacaklarla elbise ya da mayo giyemezsiniz. Sorunu kendi başınıza çözmek istemediğiniz durumlarda bir estetik uzmanı size değişik öneriler sunabilir.

Kılların Ağdayla Alınması En kolay ve yaygın olanıdır. Yanma duyabileceğiniz ilkinden sonra hemen hiç ağrı vermez.

İstenmeyen Tüyler! Uzman Ağdacı

Önce, alkol ya da talk pudrasıyla, ağdanın yapışmasını engelleyebilecek, derideki bütün yağlı maddeler alınır. Sonra uzman ilik ağdayı, uzun şeritler halinde bacağa yayar. Ağda soğurken kılları sıkıştır, şerit çekildiğinde de kıllar sökülür. İşlemden sonra mikrop öldürücü losyon ve bir nemlendirici sürülür.

İlk kıl almadan sonra deride kızarıklık ve sivilce oluşabilirse de bunlar ertesi gün geçer. İşlem sıklığı, alınması gereken kılların önemiyle orantılıdır.

Elektro epilasyon
Elektro epilasyon

Kalıcı Kıl Alma

Ağdayla kıl alma işleminin aynısıdır. Ancak sonunda, zamanla kıl diplerini tahrip ederek kılların çıkmasını engelleyen bir krem sürülür.

Elektrikle kıl Alma (Epilasyon)

Bu işlemin diğer bir adı da elektroregülasyondur. Elektrik akımının kıl diplerine verilmesiyle kökün tahrip
edilmesine dayanır. Kullanılan yönteme göre seans sayısı değişebilir. Basit bir araç kullanıldığı gibi, kılın kökünü
çeken ve onu yolmak için gerekli akımı ayarlayan gelişmiş bir aygıt da kullanabilir.

Bu yöntem kesinlikle etkili ve hemen hemen acısızdır. İki bacağın kıllarının alınması yaklaşık dört-beş saat sürebilir. İlk kıl almadan sonra kılların yüzde ellisinin yeniden çıkması olağandır. Kesin bir sonuca ulaşmadan önce, güzellik salonunu birkaç kez ziyaret etmelisiniz.

İstenmeyen tüyler nasıl yok edilir?
İstenmeyen tüyler nasıl yok edilir?

Öneri:

Kıllar kimi zaman derinin içine dönük olarak çıkabilir. O zaman alınmaları olanaksızdır. Bu durumda kolları almadan
önce bacakları kıl keseyle ovun. Böylece kıllar deriden ayrılarak yüzeye çıkacaktır.

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.