Güzel Bilgiler

Hangi Saç Modeli Bana Yakışır 2023? Yüz Şekli, Saç, Boy, Renk

Hangi Saç Modeli Bana Yakışır 2023? Yüz Şekli, Saç, Boy, Renk | Hangi saç modeli bana uygun? Kendinize bakmanın en zor kısmı, hangi saç kesimi veya saç modeli olabilir. Çünkü hepimiz farklıyız ve aynı saç kesimine sahip iki kişi olamaz. Yüz şekli, belirli bir saç stiline karar vermek için gerçekten önemlidir. Saçın uzunluğu, kalınlığı ve dokusu da dikkate alınmalıdır. 2023 saçını seç.

Saç ile ilgili kısımlar bir dereceye kadar manipüle edilebilir. Yani saç kesilebilir veya büyütülebilir. Ayrıca yoğunluğu arttırılabilir veya yapay saç eklenebilir. Doku tedavisi veya şartlandırma yoluyla da saç sorunlarını çözebiliriz. Ancak kafa ve yüz yapınızı değiştirmek mümkün değildir.

Yüz Şekilleri
Yüz Şekilleri

Hangi Saç Modeli Bana Uygun 2023?

Yüz şeklinizi bulmak için 4 yöntem vardır.

Alın; Bir kaşın en yüksek noktasından diğer kaşın en yüksek noktasına kadar ölçülür.

Elmacık kemikleri; Burun üzerinden sağ göz altına kadar.

Çene çizgisi; Çenenin ucundan çenenizin yukarı doğru döndüğü noktaya kadar ölçülür.

Yüz uzunluğu; Bu, saç çizginizden çenenizin ucuna kadar ölçülür.

Yüz şekillerini anlamak

Artık yüz formunuzu yukarıda anlattığımız adımlara göre belirleyebilirsiniz. Eğer yanlış ölçerseniz kolayca yanılabilirsiniz. Bu yüzden birinden yardım alın.

Oval yüz şekli, genetik bir hediye olarak kabul edilir ve tüm saç stillerini uyum sağlayabilir. Burnunuz gözlerinizden daha büyükse veya çene çizginiz yüzünüzden gerideyse. Yani oval yüzü nasıl anlarsınız? Genellikle, eğri çene bu stili destekler. Saç seçeneğiniz oldukça fazladır. Bunun yanında istediğiniz moda ne olursa olsun deneyebilirsiniz. Yani saç modeli üzerinde herhangi bir sınırlama yoktur.

Oval yüz ve saç şekilleri
Oval yüz ve saç şekilleri

Dikdörtgen yüz, bu tipte yüz uzunluğu en büyüktür ve diğer üç ölçü neredeyse eşittir. Herhangi bir saç modeli bu kafa şeklini uyabilir. Ancak uçları uzun bırakmanız önerilir. Kısa uçlar boynunuzun olduğundan daha geniş olduğunu gösterir. Bu yüzden seçiminize dikkat edin. Ayrıca ön tarafta patlamalı renkler ve şekiller bırakmak için mükemmel bir seçenektir.

Hangi Saç Modeli Bana Yakışır? Yuvarlak Yüz!

Kaşlar neredeyse eşdeğerdir ve ön ve çene çizgisi neredeyse aynıdır. Ayrıca çerçeve elmacık kemiği ve yüz açıklığından daha azdır. Bunun yanında kafa çok hafif açısaldır ve mandibular açı son derece yumuşaktır. Bir daireye benzeyen yüzün ortasında burun bulunur. Saç yanları çekmek başın daha büyük görünmesini sağlayabilir ve bir kontrast oluşturabilir. Bunu yapmanın en iyi yolu kalın saç stilleridir. Bu tür bir yüzü desteklemek için erkekler sakal kullanabilir.

Elmas yüz tipi; çene çizgisi en kısadır, kaşınız çene çizginizden daha büyüktür. Ayrıca elmacık kemiği kaşınızdan daha büyüktür ve burun açıklığınız daha büyüktür. Bu sıkı bir burun şeklidir. Yani en iyi seçenekler vücuda derinlik katan saç stilleridir. Bu güzel bir form ve bazı ufak dokunuşlarla çoğu saç stilini kullanabileceksiniz. Yüz çerçevesinde elmacık kemiği ve yüz açıklığından daha azdır. Kafa çok hafif açısaldır ve mandibular açı son derece yumuşaktır. Bir daireye benzeyen bir burun ihtiva eder.

Kare Yüz Tipi; Hemen hemen aynı boyutlara sahip yaygın bir görüntüdür. Köşe kenarlara meyilli yüzlerde temkinli olmak gerekir. Ancak tamamen mahkum bir kişi gibi hissetmenize gerek yoktur. Yüzün şekline bağlı olarak, size uygun çeşitli saç modelleri vardır. Yüzünüze göre en iyi saç modelini seçmek için bu kılavuz size yeter. Aslında olay kafa şeklinizi ve yüz özelliklerinizi doğru bir şekilde tanımlamaya bağlıdır.

Aynada Kadın Yüz Şekli
Aynada Kadın Yüz Şekli

Aynada Yüz Tipinizi Belirleyin!

Ne arayacağınızı bilmiyorsanız, doğru yüz şeklinizi tahmin etmek zor olabilir. Herhangi bir kişinin ne tür bir şekle sahip olduğunu tahmin etmek için bir sabun, ayna ve tarak çubuğuna ihtiyacı olacaktır. Saçınızı yüzünüzden çekmek için tarak kullanabilirsiniz. Herhangi bir kişinin daha uzun saçları varsa. Bu durumda onlar için en iyi saç modeli sadece arka tarafa bağlamaktır. Bunun yanında sadece bir elinizle saçları geride tutun! Böylece bir kişi yüzünün net bir görünümünü ve ölçüsünü alabilir.

Aynadaki görüntünüzde, kendi yüzünüzün taslağına bir göz atın. Bir sabun çubuğu alın ve bu konturu ayna üzerinde işaretleyin. Bu işlem sırasında bir kişi başını mümkün olduğunca az hareket ettirmelidir. Daha sonra geri adım attığınızda aynada kalan çizim kılavuzunuz olacaktır. Çeşitli kafa şekillerine kıyasla size rehberlik edecektir.

Aynadaki çizimi aşağıdaki farklı kategorilerden birine yerleştirin: Kare, Üçgen, Yuvarlak, Oval, Veya Dikdörtgen… Kare, yuvarlak, oval veya uzun yüz şeklinin özelliklerinin ne olduğundan emin değilseniz. O zaman aşağıdaki örneklere ve açıklamalara bakın.

Elmas yüz şekli için saç modeli uygun?

Bu tür bir şeklin yüz özellikleri şunlardır: Yontulmuş Çene, Açısal Elmacık Kemikleri. Ayrıca elmacık kemikleri yüzün en geniş kısımdır. Elmas yüz şeklinde yüzün etrafına şekil eklemek için üstte daha fazla uzunluğa sahip saç kullanmayı seçebilirsiniz. Üst saçın genişliği, süpürme saçağı ile biraz solukluk ekleyerek arttırılabilir.

Ayrıca yüzün üstüne dökülen saçlarla hoş saç stili elde edebilirsiniz. Ayrıca saçların çok yükseltilmesi köşeli acı yaratacağından tercih edilmemelidir. İşin püf noktası, saça daha fazla doku eklemek, sert çizgileri parçalamak ve stile daha fazla hareket eklemektir.

Hangi Saç Modeli Elmas yüz şekli
Hangi Saç Modeli Elmas yüz şekli
 

Hangi saç modeli yuvarlak yüz şekli için uygundur?

Yüz Özellikleri:

  • Eşit uzunluk ve genişlik
  • Yumuşak Açılar
  • Dolgun Yanaklar
  • Narin Özellikleri Dengeyi yuvarlak bir yüz şeklinde bulmak için, gerçekten yüksek bir görünüm oluşturmak istersiniz.

Saçı arka ve yanlarda çok kısa tutabilirsiniz. Ancak dudak seviyesinin altında tuttuğunuzdan emin olun. Eğer rock bir görünüm isterseniz o zaman mızrak ya da yukarı süpürme kullanın. Bu saç modeli üçgen yüz için de uygundur.

Hangi Saç Modeli Bana Yakışır? Açısal Yüz Özellikleri

Açısal Yüzler; Çene çizgisi elmacık kemiklerinden daha geniştir, örneğin üçken bir yüz gibi. Tasarım yaparken daha geniş çenenizi daha dar bir yüz şekli ile dengelemek gerekir. Yanlara ve üste biraz daha fazla hacim ekleyerek, bu dengeyi sağlayabilirsiniz ve yüzü bir araya toplayabilirsiniz.

Saçları süpürmek ve daha fazla yükseklik eklemek gerçekten bunu yapmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca dokulu bir desen ile saçın üstünde daha fazla hacim seçebilirsiniz. Daha trend bir şey için sarkık, süpürme saçaklı orta soluklukta bir tarz deneyin.

Yüze göre saç
Yüze göre saç

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.