Güzel Bilgiler

Güzel Dudak Nasıl Olur? Kozmetik Cerrahiden Öğrenin!

Güzel Dudak Nasıl Olur? Kozmetik Cerrahından Öğrenin | Güzel bir dudağım olsun istiyorum! Yani hepimiz öyle istiyoruz! İşte bunun için kozmetik cerrahinin öğrettiği üç şey! Makyajla dudaklara renk ve parlaklık ekleyebilir veya dudak çizgisini (kenarlıkları) büyütebilirsiniz. Ayrıca minyon şekillendirme ile üç boyutlu bir etki oluşturabilirsiniz. Peki kozmetik cerrahi ile neler yapabiliriz?

Çekici dudaklar
Çekici dudaklar


Dudaklarınız “güzel bir standart = altın oran” sahibi olsa da, makyajla birlikte bireysellik de gösterirler. Dudakların görünümü, “Ördek ağzı”, “Hacimli çekici dudak”, “Küçük tarako dudağı” gibi kişinin karakterini sembolize eder.

Güzel Dudak Nasıl Olur? Kozmetik Cerrahiden Öğrenin!

Kolay olmasına rağmen, dudak makyajı geniş bir tasarım genişliğine sahiptir. Dudağın mükemmel görünümünün, operatöre bağlı olarak büyük bir güzellik salonu operasyonu ile sağlanabileceği söylenebilir.

Parlak dudaklar
Parlak dudaklarBu yüzden bu sefer, profesyonel güzel dudaklar yaratmanın üç yolundan bahsedelim: “Altın oran“, “Bireyselliğe vurgu” ve “Gençleşme”.

Neler Öğreneceğiz?

Altın oran
Bireysellik vurgusu, Ördek ağzı ve Glamour dudaklar için…
Dudak gençleştirme
Dudaklarına bir kuaför bul!

Güzel Dudak Nasıl Olur? Altın oran!

Altın oran ince bir çizgi çizilerek, orantıları doğru ayarlayıp istediğiniz kadar varyasyon deneyebilirsiniz. Kabaca anahtar rakamlar bir denge sağlar.

(Burun-dudaklardan) : ( Dudaklar burundan) Mesafesi 1:1,6 ‘dır, (altın oran).
(Üst dudak kalınlığı) : ( Alt dudak kalınlığı) 1:1.6’dır

Güzel dudak orantılı dudaklar
Güzel dudak orantılı dudaklarYukarıdaki rakamların dudakların altın oranı olduğu söylenir.

Bireysellik vurgusu Ördek ağzı ve Glamour dudaklar için

Başta da belirttiğimiz gibi dudaklar da kişiliği ön plana çıkaran kısımlardır.
Keskin “ördek ağzı” çekici bir dudaktır ve çekici dudaklar tasarlamada yardımcı olan bir stildir.

Güzel Dudak Nasıl Olur? “Çekici dudaklar” için üç koşul vardır:

(1) Keskin ve çekici ana hat (Aşk tanrısı yayı, tekne tipi)

(2) Üst dudak / alt dudak = 1: 1.6

(3) Ağzın köşeleri kaldırılmıştır

Normal Dudak
Normal Dudak
İşlenmiş ördek dudak
İşlenmiş ördek dudak

Güzel Dudak Nasıl Olur? Aşk tanrısı yayı

(1) şeklindeki aşk tanrısı yayı, üst dudak konturunun şekli Aşk tanrısı’nın sahip olduğu yayı andırdığı için böyle adlandırılır. Ek olarak, üst dudağın altındaki anahat düzse, dolgun bir izlenim verecektir. Üst dudağın altındaki konturlar, cupid yayı, paralel keskin bir eğri oluşturarak genç, üç boyutlu ve sevimli bir görünüm kazandırır.

Öte yandan, alt dudağın ideal şekli “tekne tipi” çizgisidir. Mesela birçok Japon’da küçük bir eğri ile “yaprak şeklinde” dudaklar vardır, Bu yüzden her iki tarafa hacim eklerseniz.

Altın orantılı dudak
Altın orantılı dudak

Güzel Dudak Nasıl Olur? Dudak Gençleştirme!

Ek olarak, yaşlanma ile kaslar ve yağ incelir ve dişlerin ve diş etlerinin kemikleri çekilir. Böylece dudaklar incelir ve tüm ağız büzülür. Çökme ilerledikçe dudaklarda ve ağızda dikey kırışıklıklar artar.

Başka bir deyişle, dudak gençleştirme durumunda, “Tüm ağzın hacim iyileşmesi” en önemli konudur. Dudak gençleştirmede ağzın dikenli çizgilerindeki ve köşelerindeki kırışıklıkları giderilir ve daha sonra dudakların kalınlığını ve kenarların yüksekliğine ince ayarlar yapılır.

Dudaklarına bir kuaför bul!

Doktorlara göre ördek ağzı yapmak için iyi ve zayıf olan insanlar vardır. Ayrıca efekt üretmesi kolay insanlar ve çok zor olan insanlar vardır. Ancak kuaför avcılığı ile de her zaman ideal görüntüyü yakalamak zor olabilir.

Güzel dudak nasıl olur?
Güzel dudak nasıl olur?


Eğer plastik cerrahi düşünürseniz lütfen olmak istediğiniz dudakların fotoğrafını göstermeyi unutmayın ve hayalinizi doktorunuzla tam ve net bir şekilde paylaşın. Ve inşallah güzel dudaklarınızdan güzel sözler çıksın!

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.