Güzel Bilgiler

Göz altı torbaları nasıl Geçer? 1 dakikalık makyaj ve egzersiz yöntemi

Göz altı torbaları nasıl Geçer? 1 dakikalık pratik masaj, egzersiz ve makyaj yöntemi | Göz altı torbası olanlar hatta olmayanlar için bile yapımı kolay bir dakikalık makyaj yöntemi! Göz altı torbaları ve kırışıklıkları aşırı düzeyde olduğunda güzelliğimizin en büyük düşmanlarından olurlar. Ama panik yapmayın kısa süreli ve etkili bir masaj, egzersiz ve makyaj yöntemimiz var!

Göz altı torbaları nasıl Geçer?

“Göz altı torbası” kuru ve büyük gözlerde kaçınılmaz olarak oluşabilecek bir olgudur. Aynı zamanda gözlerin varlığı da bir göz altı torbasına sahip olmak için yeterlidir. Bu nedenle bazı insanlar “gözyaşı torbam var…” diye endişelenebilir. Ama sorun değil! Göz altı torbaları bir dakikada kolayca yumuşatılabilir. Aslında göz yapısına göre torbaların faydaları da vardır ancak bizim konumuz güzellik. Bu çalışmada torbasının nasıl makyajlanacağını ve göz altı torbası olmamasının yararlarını tanıtacağız.

Göz altı makyaj
Göz altı makyaj

Göz altı torbaları için makyaj ve masaj?

Gözyaşı torbası makyajını tanıtmadan önce gözyaşı torbalarının alınmasının faydalarını bilmek iyi bir fikir olabilir. Mesela…

  • Yaşlanma görünümünün azalması
  • Göz altı sarkmalarının engellenmesi
  • daha az fark edilir
  • Kırışıklıkların göz altında oluşması zorlaşır
  • Düzgün ve keskin görünüm

Artı alfa makyajı

Tabii ki, gözyaşı torbaları için makyaj ve masajın birçok faydası vardır. Ancak yüzünüzün özelliklerinden yararlanırken, artı alfa makyajı olarak tadını çıkarmanız gerektiğini düşünüyoruz!

Bir dakikada yapılabilen zayıf gözlere kavuşun! Gözyaşı torbası olanlar için bu makyaj yöntemi mutlaka denenmesi gereken bir yöntemdir. Ayrıca gözyaşı torbası olmayan kişiler için bile hemen kolayca yapılabilecek “gözyaşı torbası makyaj yöntemini” kontrol edelim!

Gözyaşı torbası makyajı için gerekli öğeler

Hangi makyaj malzemelerine ihtiyacım var?  Bir gözyaşı torbası makyajı yapmak için aşağıdaki öğeleri hazırlayalım.

  • Göz farı vurgu olarak kullanılacak
  • Gölgeler oluşturmak için koyu göz farı ve eyeliner.
Göz torbaları için masaj
Göz torbaları için masaj

Göz farınız için ince taneli incili bej veya açık pembeyi vurgulayıcı olarak seçin. Ayrıca çok parlak bir renk seçerseniz, doğal olmayan bir kaplama ile sonuçlanacaktır. Bu nedenle cilde aşina, uyumlu bir renk seçmek için de bir noktadır.

Ek olarak, gölge olarak kullanılan koyu göz farı ve eyeliner’ın çok koyu olmaması ve ince çizgiler verilmesi önerilir. Son zamanlarda, ince açık kahverengi eyeliner ve vurgulu “tear bag liner” da kullanılmaktadır. Bu yüzden bu tip malzemeler varsa yararlı olacaktır!

Göz altı torbası nasıl geçer. Makyaj!

İLK OLARAK, GÖZYAŞI TORBASININ GENİŞLİĞİNE BİR GÖZ FARI EKLİYORUZ. ŞU ANDA, ÇOK FAZLA ŞEY SÜRMEK YAPAY GÖRÜNÜME NEDEN OLUR. HAFİF BİR PARLAKLIK EKLENİRSE SORUN OLMAZ.

ardından, koyu göz farı veya eyeliner kullanarak, gözyaşı torbasının altındaki çizgi boyunca biraz ince bir çizgi çizerek ve parmağınızla bulanıklaştırarak iki kez tekrarlayın. şu anda, gülerken doğal olarak yapabileceğiniz gölgeyi çizerseniz başarısız olmak zordur.

Gözyaşı torbası makyaj ve egzersiz!

Ayrıca gözlerin parıltılı hissinin tadını çıkarmak için gözyaşı torbası makyajının yüzeyine parıltı ve toz koymanız önerilir. Parıltı veya toz koyarken, sadece biraz gözün altında uygulayın. Bir anda gözler açıldığında nemli görünüyor ve çok sevimli duruyor.

Göz torbaları için egzersiz
Göz torbaları için egzersiz

Gözyaşı torbası olanlar için önerilir. Gözyaşı torbasını azaltmak için egzersiz yapın. Gözyaşı torbasının bir kısmında göz halkası kasları adı verilen kaslar vardır. Bu kasları eğittirseniz, makyaj yerine doğal olarak göz altı torbası nasıl geçer denemiş olursunuz! Buna ek olarak, genç bir göz yapısını sabit tutabilirsiniz bu yüzden lütfen deneyin.

Göz kapaklarını tutarak göz egzersizi!

Her şeyden önce, göz kapağını hafifçe tutma ve açıp kapama egzersizinden tanıtacağız.

1. Her iki göz kapağını hafifçe kaldırmak için parmaklarınızı kullanın.
2. olduğu gibi 20 kez göz kırp.

Bu eylemin her gün tekrarlanmasıyla göz halkası kasları eğitilebilir ve gözyaşı torbası daha yumuşak hale getirilebilir. Ek olarak, bu egzersiz kırışıkların ve sarkmaların fark edilmediği bir göz yapısı sağlar.

Göz kapaklarına basarak egzersiz!

Göz kapaklarını asılı tutarak yapılan aç kapa egzersizlerinin
ardından, basılı tutarken göz kırparak göz kapağı kaslarını güçlendirelim.

1. Gözün yanındaki bölgeyi tutmak için işaret ve orta parmaklarınızı kullanın.
2. Bu durumda, gözlerinizi geniş açarak 10 kez sıkıca göz kırpın.

Göz altı torbaları nasıl geçer
Göz altı torbaları nasıl geçer

Bu eğitim göz halkası kaslarını güçlendirir ve aynı zamanda gözün dış köşesindeki kırışıklıklara karşı etkilidir. 30’larınızdan sonra, bunu günlük bir alışkanlık haline getirmenizi istiyoruz!

Güzel görünen gözler!

Gözyaşı torbası olan insanlar bile kolayca etkileyici gözlere sahip olabilirler. Yumuşamış bir gözyaşı torbası ile seksi bir yüzümüz olsun. Gözyaşı torbası makyajı sadece elinizdeki malzemelerle yapılabilir. Böylece ona hemen meydan okuyabilirsiniz! Yarından itibaren, lütfen daha çekici gözlere sahip olun ve kendinizi daha çok beğenin!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.