Güzel Bilgiler

Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır? Size En Yakışanı Seçin

Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır? Size En Yakışanı Seçin | Gelin makyajı, bir gelinin büyük gününden önce alması gereken birçok karardan biridir. Doğal, cesur, vintage, klasik, göz alıcı, boho, sert sitiller arasından seçim yapabileceğiniz birçok farklı görünüm var. Ama nasıl seçersiniz? Düğünle ilgili kararların çoğu gibi tek bir doğru cevap yoktur.

Genel bir kural olarak, her gelin normalden daha fazla makyaj yapmak ister. Ancak ter, gözyaşı ve sarılmalar makyajınız için çok zorlu şartlar yaratır. Bu yüzden yeterince sağlam bir astar ile başladığınızdan emin olmalısınız. Bu aynı zamanda fotoğraflardaki güzelliğinizi vurgulayacaktır. Ayrıca gelin güzelliğinizin kötü ışıkta ve çirkin çığlıklar sırasında bile parlamasını sağlayacaktır.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır? Mekana ve Temaya Göre Makyajınızı Seçin!

Mekanınız ve/veya temanız hazırsa güzelliğinizi inşa etmeye başlamak için etrafınıza bakın. Yani bir plaj ya da arka bahçe olsun, mekanınız doğal olarak ne tür bir güzelliğe yönelmenize dair ipuçları verebilir. Örneğin, bir plaj düğünü, nemli bir vurgulama, bronzlaştırıcı bir dokunuş ve yumuşak, pembe bir dudak için mükemmel bir yer olacaktır. Bunun yanında Vintage tarzı bir düğünde cesur bir kedi gözü ve canlı kırmızı ruj mükemmel bir şekilde eşleşir.

Mekana uygun gelin makyajı
Mekana uygun gelin makyajı

2. Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır? Makyajınızı Stilinize Göre Seçin!

Büyük gününüz için makyaj seçmek sizi bunaltıyorsa. İşe sevdiğiniz görünümleri bularak başlayın. “Gelin makyajı” için Google’da arama yapın ve en çok hangisine benzediğinizi bulun! Ayrıca yenilikleri de takip edin takip edin.

Gelin makyajı seçmek!
Gelin makyajı seçmek!

Genel olarak konuşursak, sayısız varyasyona sahip üç önemli düğün güzellik görünümü vardır:

Görünüm: Kadınsı Ve Doğal

 • Çıplak veya pembe dudaklar
 • Düzgün ve fırçalanmış kaşlar
 • Şeftali veya pembe allık
 • Vurgulanan elmacık kemikleri
 • Hafif eyeliner
 • Doğal, toprak tonlarında yanardöner göz farı
 • Doğal tarzı sahte eyelashes
 • Nemli cilt
 • Orta tonlar
Doğal düğün makyajı
Doğal düğün makyajı
Nostaljik düğün makyajı
Nostaljik düğün makyajı

Görünüm: Glam

 • Dumanlı göz farı ve astar
 • Yoğun tonlar
 • Fake eyelashes tam set
 • Bronzlaştırıcı
 • Konturlu elmacık kemikleri
 • Kalın kaşlar
 • Tercih edilen ruj
Glam makyaj
Glam makyaj

3. Elbisenize Göre Makyajınızı Seçin

Gelin güzelliğinizi seçmenin en yaygın yollarından biri, elbisenizin genel stiline dayandırmaktır. Yani elbiseniz dantel ve akıcı bir malzemeye sahipse. Yumuşak, romantik bir görünüm düşünün. Ancak sıkı, seksi bir elbise yanan dumanlı bir göz gerektirir. Ayrıca cesur göz farı geleneksel olmayan bir elbiseyi mükemmel bir şekilde tamamlar.

Elbiseye göre makyaj
Elbiseye göre makyaj

4. Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır? İmza Görünümünüze Göre Makyajınızı Seçin

Markalı bir güzellik görünümüz  veya bakışınız varsa. Düğün gününüzde bir seviye daha yükseltiniz demektir. Yani makyajınızın fotoğraflarda göründüğünden ve tüm gün sürdüğünden emin olun. Ayrıca tüm makyajınızda biraz daha güçlü ve daha cesur olabilirsiniz.

İmza görünüm ve makyaj
İmza görünüm ve makyaj

5. BİR PROFESYONEL SOR

Düğün gününüz için bir makyaj sanatçısı kiraladıysanız, tavsiyelerini sormaktan korkmayın. Yani sonuçta uzman olan onlardır. Çoğu makyaj sanatçısı bir danışma ve/veya deneme oturumu sunar. Bu nedenle bu sizin için en iyi olanı bulmak için mükemmel bir fırsattır. Onlara sevdiğiniz görüntüleri göstermeyi unutmayın. Böylece ne hayal ettiğinize dair net bir fikir edinebilirler.

Profesyonel gelin makyajı!
Profesyonel gelin makyajı!

Düğün Rütuj Kiti, Her Makyaj Gerekir:

Hangi görünümü seçerseniz seçin, bir düğün günü rötuş kitine sahip olmayı planlayın. Yani bu kit maskara, eyeliner, allık, ruj ve kapatıcı içermelidir. Ayrıca bonus puanları için saç spreyi, bobby pimleri ve bazı kurutma kağıtları eklemeyi unutmayın!

Gelin makyajı nasıl olmalıdır?
Gelin makyajı nasıl olmalıdır?

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.