Güzel Bilgiler

Eller için bakım önerileri! Daima yumuşak ve temiz olsunlar.

Bakımlı eller

Eller için bakım önerileri! Daima yumuşak ve temiz olsunlar | Hepimiz ellerimizi her zamankinden daha fazla yıkıyoruz (Bugünlerde çok gerekli!). Peki el güzelliği sadece el yıkamaktan mı ibaret. Hayır el güzelliği makyaj kadar kompleks ve önemli bir konudur. İşte, yumuşak ve temiz eller için bakım tüyoları!

Eğer, gerçekten rakamlara dikkat eden biriyseniz burada bilmeniz gerekenler ellerinizi sağlıklı tutmak hakkında ama aynı zamanda cildinizi kurtarma, güzelleştirme ve daha fazlası hakkında. (Başka bir deyişle bu sadece başka bir el yıkama kılavuzu değil güzel eller için bir sözdür.)

Daima yumuşak ve temiz eller için bakım önerileri!

Doğru el yıkama ile ilgili hepimizin bildiği ve artık duymaktan sıkıldığımız bir sürü teknik olabilir. Ama endişelenmenize gerek olmayan bir konu da suyun sıcaklığıdır. Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Michael Joshua Hendrix’e göre, su temiz olduğu sürece sıcaklığının çok fazla bir önemi yoktur. Bu sevindirici bir haber çünkü sıcak su cildinizin nemini alıp götürür bunu engellemek için  nazik bir yıkama ile nem açısından zengin temizleyiciler kullanılabilir.

Bakımlı kadın elleri!
Bakımlı kadın elleri!

Lavanta, aloe içeren, Sıvı El Sabunu cildi sakin ve nemli tutmak için denenebilir. P.S. Bunun yanında ellerinizi tamamen kurutmayı unutmayın. Uzmanlara göre “Mikroplar en kolay ıslak ellerde yayılmaktadırlar!”.

Eller için bakım: Daha yumuşak bir dezenfektan seçin!

El dezenfektanları elleri temiz tutmak için iyi bir yöntem olabilir ama yüksek alkol içeriği (etkili olması için en az yüzde 60 alkol olması gerekir) tırnak ve cilt üzerinde kurulaştırma etkisi gösterir. Neyse ki, dezenfektanların popülaritesi artmasıyla arasından seçim yapabileceğimiz daha fazla cilt dostu seçenekler sunulmaya başlamıştır.

Örneğin: aloe ve papatya özleri, daha fazla bitkisel uçucu yağ karışımı içeren dezenfektan kullanımı daha az koku ve kurumayı sağlayabilir. Sabun ve su da olduğu gibi dezenfektan uygulamak söz konusu olduğunda, ellerinizin her santimine sürttüğünüzden emin olun ve eller kuruyana kadar devam edin.

Ellerinizi her yıkadığınızda nemlendirici uygulayın!

El sağlığı konusunda uzmanlaşmış Dana Stern; ” Yıkama sonrası eller kuru ve sıkı  hissedilir çünkü sabunlar ve dezenfektanlar cilt yüzeyinde bulunan doğal yağ tabakasını bir şerit gibi sıyırıp alır” diyor.  Şu şekilde düşünebilirsiniz: “Deri hücreleri tuğlalar ve harç ise çeşitli lipidler, kolesterol ve seramidlerden oluşan hücreleri bir arada tutan bir bariyer duvar sağlıyor.” diyor Doktor Stern.

Ellerinizi temizlemek hayati önem taşıdığından kurumayı göze almak zorundayız. Kuru ciltle mücadele etmek için en iyi yöntem, ellerinizi dezenfekte ettiğiniz kadar nemlendirmeye de öenm vermektir. Evet, ne zaman ellerinizi yıkasanız nemlendirici ile takip edin. Cildin doğal harcını taklit eden seramidler ve hyaluronik asit içeren formüllerini deneye bilirsiniz ama bunlar da cilt yüzeyinde tahrişe neden olabilirler. Nemlendirici iyi kalite El Kremleri düzgün bir şekilde emilirse cildinizi nemlendirir fakat ellerinizde kaygan ve yağlı bir karmaşa bırakmazlar.

El Bakımı!
El Bakımı!

Manikürlerinizin Farkında Olun!

Tüm bu yıkama faaliyetleri ve tırnaklarınızda hasara yol açabilir özellikle tırnakların doğal koruyucu kaplamasında… Bu kaplama kuru ve susuz hale geldiğinde çatlayarak su ve nemin tırnak ünitesine girmesine imkan sağlar.

Bu durum ağrılı bakteriyel enfeksiyonlara, kızarıklığa ve şişmeye yol açabilir. Bu nedenle Dr Stern, özellikle duş sonrası manikürlerinizi sağlıklı tutmak için cilt yumuşak olduğunda ve daha sonra gün boyunca yağlı kremleri uygulamayı tavsiye ediyor.

Sanki tırnaklarınızın ve el yüzeyinizin her zamankinden daha hızlı solduğunu hissediyorsunuz değil mi? Bu, son zamanlarda uyguladığınız sürekli yıkama ve temizliğin sonucudur. Manikür sanatçısı Jin Soon Choi, “Devamlı yıkama ve dezenfekte etme tırnaklarda daha hızlı aşınmaya yol açıyor” diyor. İyi haber ise manikür kremleri burada da yardımcı olabilir. Choi, tüm manikür bölgesine ve tırnaklar üzerine krem uygulayarak öneriyor ve sonrasında manikür bölgesini yeni gibi iyi görünümlü tutmak için her üç günde bir üst kat krem uygulaması yapılmasını tavsiye ediyor.

Eller için bakım tüyoları!
Eller için bakım tüyoları!

Takma Tırnak Kullanın!

Manikürlü tırnaklar tüm el görünümünüzü değiştirir. Ama vaktiniz yoksa ya da manikür salonu size çok uzaksa takma tırnak deneyebilirsiniz!

Neden Takma Tırnak?

  • Uzun süre elinizde kalabilirler. Bu süre, iyi yapıştırmaya ve yıkamanıza bağlı olarak bir haftayı bulabilir.
  • Hiçbir beceri gerekli değildir: Profesyonelce parlatılması gerekmez ! Sadece daha iyi bir kavrama için önce tırnaklarınızı güzelce yerleştirin ve cila sökücü ile kolayca çıkartabilirsiniz ve tekrar monte edebilirsiniz!
  • Modunuza göre tırnak seçin: Takma tırnak konusunda yüzlerce farklı şekil ve renkte seçenekler bulabilirsiniz. O anki ruhsal durumunuza göre dilediğinizi seçebilirsiniz!

 

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.