Güzel Bilgiler

Dünyanın En Güzel Plajları! Gezegenimizden 40 Adet Güzellik

Dünyanın En Güzel Plajları! Gezegenimizden 40 Adet Güzellik | Tüm gezginlere ilham veren dünya çapında 40 plaj hemen şimdi burada! Dünya Pandemiden sonra yeniden hareketlenmeye ve dönmeye başladı. Şimdi hayal kurmanın zamanı geldi. Evet, tekrar Seyahat edeceğiz. Ancak şimdilik her şey bu listede, aslında hayal etmenize gerek yok. Ayrıca hızlı bir hafta sonu kaçamağı, mükemmel bir sörf ya da bir ömür kalacağınız bir yer mi hayal ediyorsunuz? Eğer zamanınızı hala evde geçirmeyi düşünmüyorsanız, bozulmamış bir plaj her zaman iyi bir fikirdir. Yani İlham almak için, South Beach’ten Sri Lanka’ya kadar dünyanın en güzel plajları sizi bekliyor!

Dünyanın En Güzel Plajları! Gezegenimizden 40 Adet Güzellik

Navagio Plajı Yunanistan Favorim!

Navagio Plajı Yunanistan Favorim
Navagio Plajı Yunanistan Favorim

Yunanistan’ın İyon Adaları’ndaki Zakynthos’ta uzak bir koyda yer alır. Navagio Beach, adını 1980’lerde karaya oturan bir gemiden almaktadır.

Cabo San Juan de la Guia Plajı – Kolombiya

Guia Plajı Kolombiya
Guia Plajı Kolombiya

Cabo San Juan de la Guia Plajı, Ulaşılması en kolay plaj değildir. Ancak Tayrona Ulusal Doğa Parkı’ndaki Guia Plajı, ormana doğru maceralı bir ilerlemeye değer.

Koekohe Plajı Yeni Zellanda,

Yeni Zellanda Plajı!
Yeni Zellanda Plajı!

Maori efsanesine göre. Koekohe Plajı’ndaki mermer benzeri Moeraki kayalar. Otago sahiline çarpan antik Araiteuru kanosunun kalıntılarıdır.

Maho Plajı!

Maho Plajı
Maho Plajı

Komşu Trunk Körfezi’nden daha az hareketli ama aynı derecede güzel olan Maho. ABD Virgin Adaları’nın en iyi beyaz kumlu plajlarından biri olarak statüsünü güçlendiriyor. Sakin, nispeten sığ sular aynı zamanda deniz kaplumbağaları için birinci sınıf bir beslenme alanıdır. Ayrıca bu da onu tüm beceri seviyelerindeki şnorkelciler için heyecan verici bir yer haline getirir.

El Nido, Palawan Plajı Filipinler,

Dünyanın En Güzel Plajları! El Nido Plajı Filipinler
El Nido Plajı Filipinler

Mavi Gökyüzüne Karşı Panoramik Deniz Manzarası burada! Ayrıca Palawan Adası’nın kuzey ucunda yer alan El Nido, kireçtaşı kayalıklarla çevrili patika yollu plajlara ev sahipliği yapmaktadır.

Baia do Sancho Plajı Brezilya 

Dünyanın En Güzel Plajları Brezilya
Dünyanın En Güzel Plajları Brezilya

Brezilya’nın Fernando de Noronha Adası’ndaki sahilinden 200 mil uzakta buluyor Baia do Sancho. Ve sadece tekneyle ya da çevredeki kayalıklardan dar bir merdivenden aşağı inerek ulaşabilirsiniz. Yani Tenha ve neredeyse el değmemiş bir yer!

Tek Ayak Adası

Tek Ayak Adası
Tek Ayak Adası

Cook Adası’nın Aitutaki Lagünü’nde tek ayak adası. Tapuaetai olarak da adlandırılan One Foot Island.Yani  kilometrelerce tenha plajlar arıyorsanız tam olarak olmak istediğiniz yerdir.

Zlatni Rat Plajı

Zlanti Rat Plajı
Zlanti Rat Plajı

Brac Adası’nın güney kıyısında yer alan Zlatni Rat Beach. Adriyatik Denizi’ne açılan sıra dışı şekli nedeniyle Haliç lakaplıdır.

Kara Kum Plajı İzlanda

Kara kum plajı İzlanda
Kara kum plajı İzlanda

İzlanda bir plaj tatilinin görüntülerini çağrıştırmayabilir Ancak en güneydeki Vik kasabasının siyah kumlu plajları keşfedilmeye değer.

Playa Plajı Costa Rica

Playa Costa Rica
Playa Costa Rica

Kosta Rika’nın 750 milden fazla kıyı şeridi vardır. Ancak Pasifik kıyısındaki Playa Manuel Antonio en popülerlerinden biridir.

La Playa Meksika

La Playa Meksika
La Playa Meksika

Puerto Vallarta kıyılarındaki bu gizli plaja ulaşmak için Marietas Adaları’na bir saatlik bir tekne yolculuğu yapmanız gerekecek. Ancak buna değer. Yani çatısında büyük bir delik olan bir mağaranın içinde tamamen kapalı bir plajdan daha güzel nerede güneşlenebilirsiniz?

Railay Plajı Tayland

Dünyanın en güzel plajları Railay plajı Tayland
Dünyanın en güzel plajları Railay plajı Tayland

Krabi eyaletinin anakarasının yüksek kireçtaşı kayalıklarla kesilen yer Railay Plajı’dır. Ayrıca sadece tekneyle erişilebilir ve Tayland’ın en huzurlu ve güzel plajlarından biri haline gelmiştir.

Dünyanın en Güzel manzaraları, Beyaz Cennet Plajı Avustralya

Beyaz Cennet Plajı
Beyaz Cennet Plajı

Avustralya’nın doğu kıyısı bazı efsanevi plajlara ev sahipliği yapmaktadı. Ayrıca Whitsundays’deki Whitehaven Plajı özellikle cennetseldir. Bunun yanında batı kıyısında, Cape Range Milli Parkı’ndaki Turkuaz koyu da aynı derecede muhteşem. Köpekbalıklarına dikkat et.

Dünyanın en Güzel Plajları, Ruby Plajı

Ruby Plajı
Ruby Plajı

Olimpiyat Milli Parkı’nın kıyı kısmı kumlu olduğundan daha çok kayalıktır. Ancak sadece manzaralar için Ruby Plajı’nı ziyaret etmeye değer.

Dünyanın en Güzel Plajları, Monterosso Al Mare

Al Mare Plajı
Al Mare Plajı

Monterosso Al Mare, İtalya’da Gökyüzüne Karşı Deniz Manzaralıdır. Cinque Terre’nin tek kumlu plajına ev sahipliği yapan Monterosso al Mare, İtalyan Rivierası’nda güneşlenmek ve uzun bir gün geçirmek için harika bir yerdir.

Tüneller Plajı, Kauai, Hawaii

Dünyanın en güzel plajları!Tüneller plajı Havai
Tüneller plajı Havai

Kauai’nin kuzey kıyısı şnorkelli yüzme için en iyi yerlerden biridir. Yani burada olan Tunnels Beach’teki mercan resifleri, tüm beceri seviyelerindeki dalgıçlar için uygundur.

Dünyanın En Güzel Plajaları, Durdle Kapı, İngiltere

Durdle Plajı İngiltere
Durdle Plajı İngiltere

Swanage ve Weymouth arasındaki Jurassic sahilinde yer alan bu doğal kireçtaşı kemer büyüleyicidir. Yani seyahat günlüğünüz için mükemmel tenha bir koydur.

Dünyanın En Güzel Plajları, Seyşeller Plajı

Dünyanın En Güzel Plajları, Şeyseller!
Dünyanın En Güzel Plajları, Şeyseller!

Seyşeller’de saymak için çok güzel beyaz kumlu plajlar var. Ancak La Digue’deki Source d’argent en iyilerinden biri olarak biliniyor.

Tulum, Meksika

Dünyanın En Güzel Plajları Tulum Meksika
Tulum Meksika

Arka planda rüzgar Tapınağı ile Maya şehri ayrıca Arkeolojik Sit alanından bir deniz manzarası. Beyaz kumlu plajlara ve Tulum’un parlak mavi sularına bakan antik Maya kalıntıları. Cancun’dan sadece iki saatlik bir sürüş mesafesinde olan bir dünya mirası güzellik!

Dünyanın En Güzel Plajları, Cannon Plajı, Oregon

Canon Plajı
Canon Plajı

Deniz yığınları, Cannon’daki düşük gelgit sırasında gün batımında süslüyorlar. 235 metre yüksekliğindeki Samanlık Kayası, bir dizi Sanat Galerisi ve restorana ev sahipliği yapan Cannon Beach’teki Oregon sahil şeridi görmeye değer!

Cala Goloritze, Sardunya

Dünyanın En Güzel Plajları, Sardunya Plajı
Sardunya Plajı

Sardunya güzeli Cala Goloritzè. Sıradanlık pistinden çıkmayı tercih edenler için. Cala Goloritze’nin pırıl pırıl mücevherinin ödülünüz olmasına izin verin. Tekne veya spor yürüyüşü ile erişilebilen bu küçük plaj, dağcılar için plajın hemen yukarısındaki yaklaşık 150 metrelik Kaya Kulesi muhteşem manzaralar sunar. Ve aynı zamanda dinlenmek için bozulmamış özel bir yerin tadını çıkaranlar için bir rüya noktasıdır.

Namibia Plajları

Namibia Plajları
Namibia Plajları

Sadece büyük kum tepeleri bile Walvis Körfezi’ne bir gezi rezervasyonu yapmak için bir nedendir. Ama aynı zamanda vahşi yaşam için Namibya’nın iskelet kıyısındaki bu plaja gelmek isteyeceksiniz. Burada flamingoları, fokları, balinaları ve hatta sırtlanları fark edeceksiniz.

Dünyanın En Güzel Plajları, Myanmar Plajları

Myanmar Plajları
Myanmar Plajları

Myanmar’daki turizmin yükselişte. Bu sebeple, Bengal Körfezi’ndeki bu sahil kasabasında kalmak için birçok yer var. Ancak cazibesini kaybettiğinden korkmayın, hala uykulu balıkçı köyü atmosferini koruyor.

Dünyanın en güzel plajları, Baker Plajı, San Francisco

Golden gate plaji
Golden gate plaji

Golden Gate Köprüsü ıslak kuma yansıdı. San Francisco, böyle bir listede görmeyi hayal edebileceğiniz sunny beach kasabası kadar çekici değildir. Nacak Baker Beach, Golden Gate Köprüsü’nün muhteşem manzarasını görmek için görülmeye değer bir yer.

Bells Plajı, Avustralya

Bells plaji Australia
Bells plaji Australia

Doğa, Deniz, kıyı, Gökyüzü, okyanus, Sahil, doğal peyzaj ve Plaj burada. Bu kumlu sahil, dünyanın en uzun süredir devam eden sörf yarışmasına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca şimdiye kadar gördüğünüz en büyük rip buklelerinden bazılarını sergiliyor. Yüksek kayalıklar, bu muhteşem Avustralya vahasının doğal amfitiyatrosuna dramatik bir zemin sağlar.

İngliz Virgin Adaları

Dünyanın En Güzel Plajları
Dünyanın En Güzel Plajları
Guney afrika plaji
Guney Afrika plaji
Havai Plajları
Havai Plajları
Dunyanin en guzel plajlari lanikai plaji
Dunyanin en guzel plajlari lanikai plaji
Miami plajları
Miami plajları

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.