Güzel Bilgiler

Düğün Elbisesi Nasıl Olmalı? Yaşa ve Cinsiyete Göre Öneriler 2024

Düğün Elbisesi Nasıl Olmalı? Yaşa ve Cinsiyete Göre Öneriler 2024 | Düğün kıyafetinin ortama uygun şekli nedir? Nasıl seçileceğine dair yaş ve cinsiyet kombinlerini açıklıyoruz. Doğru kıyafetle, gelinden sonra düğünün yıldızı siz olun!

Bir düğüne davet edildiğinizde, bu sevinç vericidir ancak ne giyeceğimiz konusu hepimizi endişelendirir. Erkek ve kadın düğün elbisesi terbiyesi nasıl olmalı, yanlış olan şeyler nelerdir hepsini göreceğiz. Ayrıca yaşımıza uygun elbiseler için de ip uçlarını bulacaksınız.

Düğün Elbisesi! Kadın konukların kıyafetleri nasıl olmalıdır?

Düğün, sadece gelin ve damadın arkadaşlarının değil, akrabalarının da bir araya geldiği bir törendir. Bu yüzden temelde resmi kıyafetleri seçin. Kadın konuklar için, düzgün ve parlak renkte resmi bir elbiseler öneriyoruz.

Cildinize uygun bir elbise seçmek iyi bir fikirdir. Kollu veya kolsuz elbiseler için bolero veya şal giyin.

Ne tür bir malzemeden elbise önerirsiniz?

GÜNDÜZ DÜĞÜNLERI İÇİN ŞİFON MALZEMELER, ORGANDY, SHANTAN VE DANTEL MALZEMELERİN PARLAKLIK VEYA ŞEFFAFLIK HİSSİ VERMESİNİ ÖNERİRİZ. SICAK VELOUR KUMAŞLAR DA SONBAHAR VE KIŞ MEVSIMINDE UYGUNDUR. ÖTE YANDAN, GECE DÜĞÜNLERİ İÇİN SATEN KUMAŞ VE SAFLIK HISSI OLAN PARLAK BIR DUYGUYA SAHIP MALZEMELER SORUN DEĞİLDİR.

Düğün için Uygun Olmayan Elbiselere Örnekler!

Düğüne uygun olmayan elbiseler
Düğüne uygun olmayan elbiseler

Resmi olsa bile, beyaz uygun bir kıyafet değildir. Çünkü gelinin rengi olarak kabul edilir ve bu sizin düğününüz değil. Ayrıca mekanın aydınlatılması ve güneş ışığı nedeniyle bej ve soluk sarı elbiseler fotoğrafta beyaz çıkabilir. Bu nedenle özellikle üst gövdeyi örten elbisenizin beyaz olmadığından emin olun.

Ayrıca omuzlarda ve boyunda çok fazla pozlama olan mini uzunluktaki elbiseler ve kıyafetler uygun değildir. Düğüne her yaştan misafir gelebilir. Bu yüzden şık kıyafetler giyinin. Akşam resepsiyonda, haori giymenin ve kokteyl elbisesi kullanmanın sorun olmadığı söylenir.

Hayvan desenli elbiseler uygun değildir.
Hayvan desenli elbiseler uygun değildir.

Düğün Elbisesi! Düğünde Ne Giymemeli?

Buna ek olarak, kürk, kürk malzemeleri ve hayvan desenlerinin düğünler için uygun olmadığı söylenir. Çünkü öldürme imajını çağrıştırırlar. Düğün resepsiyonu aynı zamanda yemek yiyebileceğiniz bir yerdir ve kürk kıllarının ve tozların yemeğe düşmesi veya ağza girmesi ve sağlıksız olması gibi gerekçelerle uygun olmadığı düşünülmektedir.

TÜM VÜCUDU SARAN SİYAH KIYAFETLERI DE UYGUN DEĞİLDİR. ÇÜNKÜ CENAZEYİ HATIRLATIR. ŞIK ŞEYLER VE AKSESUARLARLA PARLAK RENKLERLE KOORDİNE OLMALIYIZ.

Yaşanmış hikayeler!

  • Şirketten meslektaşlarımın toplandığı bir gecedeydim. Ancak tüm kadınlar siyah elbise giyioyrlardı ve erkekler de gece boyunca koyu renk takım elbiseler giydiler. Ben ise parlak bir renk giymenin uygun olduğunu sanıyordum. (30’larının başında kadın)
  • Bazı konuklar gelinlerden daha fazla göze çarpan büyük açık göğüslü elbiseler giydiler. Bakışlar beni bile rahatsız etti. (20’li yaşların sonunda bir kadın)

Düğün ayakkabısı görgüsü nasıl olur?

Düğün Ayakkabısı Nasıl Olmalı
Düğün Ayakkabısı Nasıl Olmalı

Kadın ve düğün ayakkabısı ilişkisi.

Düğünlerde, etek altı ayakkabı ve topuklular esastır. Topuklu platform ayakkabılar gayri resmi bir izlenime sahiptir. Bu nedenle hamilelik gibi özel bir neden olmadıkça bunlardan kaçınmak daha güvenlidir.

AÇIKTA KALAN VE YAZLIK OLAN SANDALET, KATIR, AÇIK BURUNLU PLAFORMLAR VB. BUNA EK OLARAK, BOTLAR VE SPOR AYAKKABILAR UYGUNSUZDUR ÇÜNKÜ RAHATTIRLAR.

Çorap giymek de iyi bir davranıştır. Ten renkli çorapları seçmeniz ve kazalara karşı yedek çoraplar hazırlamanız önerilir. Öte yandan siyah çoraplar matemi anımsatır ve kaçınılmalıdır.

Düğün Elbisesi! Düğün aksesuarları nasıl olmalı?

"<yoastmark

Gün içinde ışığı artan şık bir aksesuar seçin. İnci malzeme olarak tavsiye edilir. Ancak çok gösterişli olmayan rhinestones ve boncuk malzemeleri de uygundur. Gösterişli nesnelerin iyi olmadığı söylenir. Çünkü aksesuarlar odada fotoğraf çekilirken ışığı yansıtır ve etraflarındaki insanların görüntüsünü etkiler.

Öte yandan, akşamları muhteşem bir atmosfer yaratmak için gerçek mücevherler, inciler, rhinestones, kristaller, altın ve daha fazlasını kullanabilirsiniz.

Düğün aksesuarları çanta!

Düğün çantası nasıl olur?
Düğün çantası nasıl olur?

Düğünlerde çok büyük çantalardan kaçının ve zarif malzemelerden yapılmış küçük bir parti çantası seçin.
Yine kürk, yılan, timsah derisi ve hayvan deseni gibi öldürme imajını oluşturan şeylerden uzak durun. Vinil ve pamuk malzemeden torba çantalar çok rahat kaçar. Bu yüzden düğünlerde görgü ihlali olacaktır.

Ayrıca, aksesuarlarda olduğu gibi, öğle düğünlerinde parlak çantalarından kaçınmak daha iyidir. Payetlerle ya da altın ya da gümüşle parıldamış her şeyden gündüz vakti uzak durun.

Bagaja attığımız kese kağıdına benzeyen salaş çantaları kullanmak da uygun değildir. Lüks bir markanın kese kağıdı bile olsa bu düğünde görgü ihlalidir. Parti çantalarından çıkıp resmi yerlerde kullanılabilecek malzemeleri seçin. Yanınızda uygunsuz bir şey varsa vestiyere bırakın ve düğün mekanına getirmemeye dikkat edin.

Düğün Elbisesi! Erkek konukların kıyafetleri nasıl olmalı?

Erkek kıyafetleri temelde siyah takım elbisedir. Gece gündüz giyilebilen yarı elbisedir. Ayrıca tasarım, yüksek kaliteli yün kumaş kullanımı nedeniyle bir iş kıyafetinden biraz farklıdır. Gündelik mekanlardaki düğünler için koyu lacivert ve koyu takım elbise adı verilen griye kaçan takımlar da tamamdır.

Resmi elbise olarak koyu renk bir takım giyerken, ceketin arkasında kesik olmayan delikler ve pantolonun kenarı tek çizgidir. Basit bir siyah kuşak takmayı unutmayın. Ayrıca, ceketin altına yelek giymek daha resmi bir görünüm kazandırır.

Gömleklerin beyaz dik yaka ile eşleşmesi yaygındır. Yaka için uyumlu renk veya daha yaygın renkler önerilir. Gündelik düğünlerde koyu renk bir takımı açık mavi veya pembe gömlekle eşleştirebilirsiniz. Sadeliği eşleştirmek kolaydır ve ayrıca düğünler için de uygundur. Çünkü dokuma desenli gömlek muhteşem bir izlenim verir.

Düğünler için Uygun Olmayan Erkek Kıyafetleri!

Uygun olmayan erkek gömleği
Uygun olmayan erkek gömleği

SIRADAN BİR IZLENİM VERDİKLERİ İÇİN ÇIZGİ DESENLI TAKIM ELBİSELERDEN KAÇININ. KISA KOLLU GÖMLEKLER YAZ AYLARINDA BILE UYGUN DEĞİLDİR. DÜĞMELİ GÖMLEKLER DE RAHAT BİR İZLENİME SAHIPTIR BU NEDENLE DÜĞÜNLER İÇİN UYGUN DEĞİLDİR.

Bir hikaye

  • Koyu renk bir takımım yoktu ve bej bir takım giyiyordum. Fakat fotoğraf çekildiğimizde beyazımsı göründü ve arkadaşlarım beni itti, “damat sen misin!” adabı bozduğum için özür diledim. (30’larının başında erkek)

ERKEK ÜST VE ALT SET ÜÇ PARÇA TAKIM ELBISE ve GÖMLEK

Düğün için erkek takım elbise
Düğün için erkek takım elbise
Düğüne uygun erkek gömlek
Düğüne uygun erkek gömlek

Erkek düğün ayakkabısı nasıl olur?

Erkek Düğün Ayakkabısı
Erkek Düğün Ayakkabısı

Ayakkabılar temelde siyahtır. Ayrıca tek parça veya parçalı deri kösele ayakkabılar resmi kullanım için uygundur. Madalyon tipleri ve küçük delikli botlar çok gündelik görünür. Bu yüzden düğün seronomisi için uygun değildir. Çoraplar da düz siyahtır ayrıca ayak bileği uzunluğundakilerden kaçının.

Bir Anı

  • Takım elbise ve kravatlar konusunda endişeliydim ama o gün çorap giymediğimi fark ettim. Bir markete koştum ama uygun bir çift çorap yoktu. Ayrıca gideceğim cemiyet bir gündüz düğünüydü. Bu yüzden spor ayakkabı giyip ayak bileği uzunluğunda çoraplara katılmaya karar verdim ve bir palyaço gibi ortalıkta dolaştım. (30’lu yaşların sonunda, erkek)
Gece için erkek ayakkabısı
Gece için erkek ayakkabısı
Erkek çorap
Erkek çorap

Düğün Elbisesi! Erkek düğün aksesuarları nasıl olmalı?

Düğün için kravat seçimi
Düğün için kravat seçimi

Son zamanlarda, kravatın rengi genellikle ipekten gümüştür. Ek olarak, muhteşem bir izlenim veren beyaz ve şampanya altını, soluk mavi ve pembe de uygundur. Desensiz düz kravat temeldir ancak dokuma desenler ve pim nokta desenleri de resmi yerler için uygundur.

Cep şefi gerekli değildir ancak varsa resmi duygu ve muhteşemlik arasında olursunuz. Kravat ve cep şefinin rengine uymanız önerilir. Kravat iğneleri, kravat sokumları ve kelepçeler gerekli değildir ancak varsa, daha şık bir izlenim olacaktır.

"<yoastmark

20’li yaşlar için düğün elbisesi!

GELİNDEN DAHA FAZLA ÖNE ÇIKAN ELBİSE UYGUN OLMAZ ANCAK CEMİYET PARLAK BIR ELBISE ILE MUHTEŞEM BIR ŞEKILDE RENK KATMANIZDAN MEMNUN OLUR. YUMUŞAK VE ZARİF SOLUK TON RENGİ, NEŞELİ BİR İZLENİM VEREN CANLI RENKLER DE ÖNERİLİR. LÜKS DANTELLİ BİR ELBİSE VEYA BENZERSİZ TASARIM KOLLU BIR ELBISE GIBI GÖRGÜ KURALLARINI KORURKEN ŞIKLIĞI DA KAÇIRMAMIŞ OLUN.

Bir Anı

“Muhteşem renklerle gençlik üret!”

Bir haziran töreninde ferahlamak istedim. Bu yüzden açık mor gibi açık mavi bir kombin yaptım. Çok nadirdi, katmanlı ve küçük kollu diz uzunluğunda bir elbiseydi. (20’li yaşların başında kadın)

30’lu yaşlar için düğün elbisesi!

Yetişkin bir kadın gibi zarif bir şekilde malzeme ve aksesuarlarla muhteşemlik üretelim. Lüks toplam dantel elbiseler muhteşem bir şekilde giyebilir veya sadece lüks çanta ve aksesuarlarla giyinebilirsiniz. Serin bir atmosfer istiyorsanız, pantolon elbiseleri ve takım elbiselerini de öneririz.

40’lı yaşlar için düğün elbisesi!

40’lı yaşlarda sakin bir yetişkin ortamı yaratmak istiyorsunuz. Uzun bir elbise ve parlak lacivert ve koyu yeşil gibi şık renklerde zarif bir seçim yapabilirsiniz. Vücut şeklinize uygun bir elbise olmasının yanı sıra konuşma gibi bir rolünüz varsa hareket etmesi kolay kollar ve fonksiyonelliğe vurgu yaparak tercihlerde bulunabilirsiniz.

Elbise ve aksesuarlar da kiralanabilir!

Resmi elbiseler ve çantalar gibi aksesuarlar da kiralık olarak tavsiye edilebilirler. Düğünler de hep aynı şeyleri giymeyin ama sadece düğünlerde giymek için elbise de almayın. En güzeli kiralayın!

Yani bu durumda elbiseye ayıracağınız yer hakkında endişelenmenize gerek yok. O zamana, mekana ve vücut tipine uygun bir elbise seçebilmeniz bir avantajdır. Elbiseler, çantalar, ayakkabılar, aksesuarlar vb. Sadece erken rezervasyon yapmanız veya alması kolay bir mağaza bulmanız gerekir. Ancak bunu bir seçenek olarak mutlaka düşünün.

Düğün törenine her seferinde aynı elbiseyle katılıyorsan! Kesinlikle önerilen kiralık elbise seçimidir!
Bir düğünde giyinme adabının temeli, gelin ve damattan daha farklı ve aynı zaman da resmi yerler için uygun tarzda olmaktır. Doğru ve güzel giyinmeniz gelin ve damada karşı bir kutlama duygusudur. Sevdiklerinizin önemli gününe bir cazibe katan düğün elbiselerini artık daha bilinçli seçebilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.