Güzel Bilgiler

Doğal güzellik için öneriler, Makyajsız da çarpıcı olun !

Doğal Güzellik

Doğal güzellik için öneriler, Makyajsız da çarpıcı olun | Bir çok kadın yıllardır doğal güzellik yöntemleri ile güzel görünmek için bu ip uçlarını kullanıyor ve bu önerilerin işe yaradığını söyleyebilmek için bir çok kanıtımız var. Diyetteki değişiklikten ev yapımı maskelere, egzersize kadar bir çok ip ucu, uygulamanız için burada. Bu güzel sonuçlara ulaştığınızda vücudunuza daha fazla sevgi ve bakım uygulamış olacaksınız.

Bunun yanında parlayan cilt, parlayan saç, güçlü tırnaklar ve yumuşacık yüz ve eller… En iyi sonuçları elde etmek istiyorsanız, bu ipuçlarını uygulamada tutarlı ve sabırlı olmalısınız! Ancak, sizi temin ederiz ki, eğer başarırsanız, doğal güzelliğinizi geliştirecek ve makyajsız işe hatta partiye bile gidebileceksiniz.

Aslında her kadının haftada en az 1-2 gün makyajsız dışarıya çıkması gerekebilir. Ve şimdi işte esas ip uçları! Bunun gibi ve diğer günlerde muhteşem görünmek için neler yapmanız gerektiğidir.

Doğal Güzellik için BOL BOL Terleyin!

Doğla güzellik için terle!
Doğla güzellik için terle!

Eğer doğal olarak iyi görünmek ve güzel olmak istiyorsanız düzenli egzersiz bir zorunluluktur. Terleme bir ton toksinden kurtulmak için en iyi yollarından biridir. Vücudunuzun hareketi her sisteminizi daha verimli çalışmaya zorlar. Bu, karaciğer ve böbrekler, ciğerler gibi bir çok organınızı ve enzimlerinizi de içerir.

Terleme cildinizdeki gözenekleri açar, toksinleri dışarı atar ve kan akışını artırır. Bu var olan en iyi ‘spa’ prosedürlerinden birine neden olur. Düzenli egzersiz ile gelen kilo kaybını da artı faktör olarak düşünün ve günlük egzersiz ile doğal güzellik nasıl artıyor görün!

Ayrıca egzersizin yaşamınızdaki bir çok alanda sağlık risklerini azaltmaya yardımcı olduğunu da unutmamalısınız! Burada olanlar hakkında daha fazla bilgi vereceğiz. Hastalık her zaman kişinin görünümünde izler bırakır bu yüzden sağlıklı kalmak doğal güzellik için önemli bir gerekliliktir.

Egzersiz in faydalarını artırmak için, egzersiz sonrası bir saunayı ziyaret ederek terlemeyi daha da arttırın! Bu kombinin verimliliği çok yüksektir. Bu yüzden birçok spor salonunda saunalar bulunmaktadır. Bu da kilo kaybı sürecini hızlandıracak, Scientific World Journal’da yayınlanan bir çalışma bunu kanıtlıyor. Eğer bir ay içinde 10 kg kaybetmek istiyorsanız kesinlikle belleğinize bu ufak tüyoyu eklemeyi düşünmelisiniz.

Son olarak, düzenli egzersiz bunu alışkanlık haline getirmek, zihinsel durumunuzu geliştirmeye de yardımcı olur ve doğal güzellik için ip uçları listesinde mutlaka olması gereken bir zorunluluktur. Çalışma motivasyonunuz üzerinde harika şeyler yapar. Bazı stres durumlarını rahatlatmak ve kötü bir günde duygusal dengeyi yeniden kazanmak için gereken şeylerden biri de olabilir.

Doğal Güzellik için Doğru bakım alışkanlıkları geliştirin!

Doğru Cilt Bakımı!
Doğru Cilt Bakımı!

Eğer doğal olarak güzel görünmek istiyorsanız, cildinize çok iyi bakmak zorundasınız. Yapmanız gereken günlük cilt bakımı aktivitelerinden bazıları şunlardır:

  • Temizlik: Günde 2 kez
  • Tonlama: Günde 2 kez
  • Nemlendirici: Günde 2 kez (gerekirse daha fazla)
  • Peeling: Haftada 1-2 kez (cilt tipine ve durumuna bağlı olarak)
  • Derin nemlendirici/besleyici: Haftada 1-3 kez (kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak)

Bunlar yüzünüzün sağlığı ve doğal güzellik ile parlayan bir cilt için gerekli rutin bakımı aktivitelerinin anahtarlarıdır. Günlük temizlik ve nemlendirme önemlidir ancak peeling, maske uygulama ve soyma gibi ‘özel’ güzellik prosedürleri sadece gerektiğinde dikkatle kullanılmalıdır. Bu kozmetik tedaviler ile ne tür bir frekansa ihtiyacınız olduğunu belirlemek için şunları göz önünde bulundurmanız gerekir:

  • Cilt tipi;
  • Sağlık Durumunuz (örneğin, yanaktaki kızarıklığı azaltmak istiyorsanız peeling yapamazsınız)
  • Yaşam Çevreniz (tehlikeli ortamlarda çalışıyorsanız veya soğuk ve/veya kuru bir yerde yaşıyorsanız cildiniz daha fazla koruma gerektirir)

İyi bir sonuç için kişisel günlük programınız bu rutine bağlı kalmanıza engel olmamalıdır. Günlerinizi gerekli tüm prosedürleri yapacak şekilde planlamak için elinizden geleni yapın. İyi haber; bunların çoğu az zaman alır ve bir yüz maskesi ile cilt onarımı üzerinde çalışırken başka bir şeyler de yapabilirsiniz.

Mutfağınızdan destek alın!

Meyveler ve Güzellik!
Meyveler ve Güzellik!

Güzel görünmek ve doğal güzellik için en etkili ipuçları çoğu zaman doğa ananın kendisinde saklı. Mutfağınızda onun hediyelerinin çoğunu bulabileceğiniz yerler mutlaka vardır. Yüz ve saç maskeler evinizde ve organik maddelerden yapmanız daha faydalıdır. Bu uygulamalar son derece etkili ve % 100 doğaldır. Ya da yüksek kaliteli kozmetik ürünler pazarını biraz daha büyüterek, küçük bir servet kaydedebilirsiniz. Statista’ya göre bu pazar oldukça hızlı gelişiyor.

Bu uygulamaları denemek için binlerce evde güzellik tarifleri vardır. Bu yüzden kesinlikle doğal güzelliği artırmak için bir şey bulabileceksiniz. En çok tercih edilen maddeler arasında avokado, hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, kahve (şimdiye kadar en iyi kokulu olan), bal, yumurta, limon suyu ve çilek vardır. Çeşitli oranlarda bu maddeler karıştırma akne ve noktalardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Yağ bazlı formüller çok kuru cilt için iyidir, bunlar kafa derisi ve cilt de dahil olmak üzere kullanılabilirler. Onlar ayrıca saç maskesi olarak kullanıldığında kafa derisi kaşıntısı, kepek, tahriş, sertleşme ve boyama ürünleri alerjilerine karşı yardımcı olabilir.

Doğal Güzellik Uykusunu Unutmayın!

Güzellik Uykusu!
Güzellik Uykusu!

Her gün yeterli uyku veya güzellik uykusu almak sadece doğal güzellik için ipuçlarından biri değildir. Genel olarak sağlıklı kalmanın en önemli olgulardan biridir. Uyku bozukluğu cildinizi, ruh sağlığınızı, fiziksel sağlığınızı mahveden ve hayatınızı kısaltan kötü ve tehlikeli bir durumdur. Araştırmacılar çeşitli çalışmalarla bunu kanıtlamayı başarmışlardır.

Doğal olarak güzel görünmek için her gün 7-8 saat huzurlu bir uyku almanız gerektiğini unutmayın! Ayrıca uykuyu her gün aynı zamanda almalısınız. Dinlenmenin getirebileceği faydaları elde etmek için uyku programınızın tutarlılığı inanılmaz derecede önemlidir.

Güneş Kremi Kullanın!

Güneş Kremi Kullanın!
Güneş Kremi Kullanın!

Her gün güneş kremi kullanmanın ne kadar önemli olduğunu yeterince güçlü bir şekilde vurgulamak için kelimeler yeterli değildir ve bunu doğru şekilde yapmanın önemi… UV ışınlarına maruz kalma cilt kanseri riskini artırır ve yaşlanmayı hızlandırıyor, bu konuda hiç şüphe yok. Yani, eğer açık havada çok fazla zaman harcıyorsanız, 30’lu yaşlarda kırışıklıklar görürseniz şaşırmayın!

Güneş kremi kullanarak (Güneş koruma faktörlü) SPF ürünleri % 100 doğal olmadığından doğal güzellik için en iyi ipuçlarından biri olmayabilir. Ancak çok güneşli günlerde cilt güzelliği ve sağlığı için gereklidir. Makyajsız dışarı çıkarken bile onları kullanın. Ürünü sadece yüzünüze değil açıkta kalan her cilt parçasına, ayaklarınıza da uygulayın. Her iki saatte bir tekrar uygulamayı unutmayın. Dışarı ya çıkarken en az 30 faktör içeren bir ürün seçmelisiniz.

Saç Yaptırmayı ve Makyajı Bırakın!

Makyajı Bırak Güzelleş!
Makyajı Bırak Güzelleş!

Makyaj ürünleriniz ne kadar kaliteli ve doğal maddelerden olursa olsun, cildinize her gün bir ‘boya’ katmanı sürmeniz sağlıklı değildir. Bu ürünler cildinizin gözenekleri tıkamak suretiyle akne, kırışıklık, leke ve noktalara yol açabilir.

Bu durum genellikle saç şekillendirme ürünlerinin kullanımın da göreceli olarak daha kötü sonuçlara neden olur. Sadece özel günlerde saç şekillendirmek ve siz de iyi duracak daha kısa saç stili tercih etmek tavsiye edilir,

İşin özünde ‘doğal yaşamak’ doğal güzellik için en önemli ipuçlarından biri olduğuna inanıyoruz. Mesela, vücudunuzun geri kalanı için yaptığınız gibi cildinizin stresi atmasına izin vermek için bir fincan çay ve bir film ile dinlenmek gibi şeyler… Bu molalar, cildinizin nefes alması ve sağlığını, doğal ışıltısını yeniden kazanması için mümkün olduğu kadar sık olmalıdır.

Sağlıklı Cilde Giden Yol Beslenme!

Beslenme ve Güzellik!
Beslenme ve Güzellik!

Yüzün sık sık ne yediğinizi gösterir ve bununla yanaklarına yapışmış kırıntılardan bahsetmiyoruz:) Besince yoksun ama bir sürü yağ içeren dengesiz bir diyet akne, yağlı cilt, egzama ve sedef hastalığı gibi koşulların ve kırışıklıkların ortak bir nedenidir. Onlar her zaman sorunun doğrudan bir nedeni olmasa bile sağlıksız beslenme alışkanlıkları güzelliğinizi alaşağı eder.

Cilt bakımı için en iyi beslenme şekli antioksidanlarca zengin sağlıklı ve dengeli bir diyettir. Bunlar arasında çok sevilen  ‘mucize güzellik gıdaları’ çilek, yumurta, yapraklı yeşillikler ve fındık vardır. Ayrıca bazıları özellikle saç ve tırnak güçlendirilmesi için iyidir. Avokado da güzellik için süper bir besindir ve özellikle de ev yapımı maskeler için kullanılır.

Son Sözler!

Eğer doğal güzellik istiyorsanız, sağlıklı bir cilt ve saça sahip olmanız gerekir. Bu tek başına bile güzelliğinizi artıracak ve sizi parlatacaktır. Ve doğal malzemelerden yapılan doğru ev yapımı formüller ile birçok cilt sorunlarını düzeltmek mümkün olacak.

Ancak doğanın ve egzersiz gücünü kullanmak her zaman sağlık ve güzellik için en emin yoldur. Güzel günler!

 

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.