Güzel Bilgiler

Cilt Güzelliği İçin Ne İçmeli

Cilt Güzelliği İçin Ne İçmeli | Genelde ne tür içecekler içersiniz? Diyet yapmak için maden suyu veya rahatlamak için bitki çayı içen birçok kadın vardır. Peki, ya cildin için ne içiyorsun? Evet sadece genellikle içtiğiniz şeyleri değiştirerek güzel bir cilt etkisi bekleyebilirsiniz.

Cildiniz için ne tür içeceklerin iyi olduğunu bol miktarda örnekle tanıtacağız.

Cilt Güzelliği İçin Ne İçmeli?

Artık günümüzde cilt problemleri sadece kozmetik ürünlerle çözülemez. Yani ağızımızdan girenleri de gözden geçirelim! Her gün içmek isteyeceğiniz! Genellikle maden suyu içerim ama faydalı mı emin değilim. Ayrıca cildim için biraz içki içmek iyi olabilir mi? Ne tür bir içecek cildinizi temizler? Bir sürü sorunuzun cevabı olacak ve güzel bir cilt etkisine sahip 17 içecek işte burada! 

İyi bir ten için
İyi bir ten için

1. Kateşinli yeşil çay

Yeşil çayın içerdiği kateşinler güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir ve aktif oksijeni giderir ve hücre içi oksidasyonunu önlerler.

Örneğin, aşağıda ki cilt sorunlarını önlemede etkili olmalarını bekleyebilirsiniz.

  • Leke
  • Kırışıklık
  • Gevşeklik

AYRICA C VE E VİTAMİNİ İÇERİR BU NEDENLE ANTİOKSİDAN ETKİLERİ ARTIRAN SİNERJİK BİR ETKİYE SAHİPTİR.

Cilt Güzelliği İçin Ne İçmeli! Yeşil Çay Türleri!

Çeşitli yeşil çay türleri vardır. Ancak eğer cildiniz için içecekseniz, pahalı çaydan çok daha ucuz olan çayı öneririz.

Gyokuro ve matcha yumuşaktır ve çok az ekşiliğe sahiptir. Ancak çok az ekşilik olması, az kateşin olduğu anlamına gelir.

Sencha ile karşılaştırıldığında, umami bir bileşen olan birçok theanine çayı vardır. Bu yüzden biraz daha tatlılığa sahiptir.

Ek olarak, mayıs ayı yeni çay mevsimidir. Ayrıca kateşin miktarı, hasat edilen nibancha ve sanbancha için bol güneş ışığı ile artmaktadır. Bu nedenle, çok fazla kateşin almak istiyorsanız, sencha gyokuro içimi tavsiye edilir ve sanbancha yeni çay üzerine eklenerek içilebilir.

Ancak, bancha (sanbancha’dan sonra hasat edilir) söz konusu olduğunda kateşin miktarının azaldığını lütfen unutmayın.

Yeşil Çay ve Cildimiz
Yeşil Çay ve Cildimiz

2. B VİTAMİNLERİ İÇEREN ARPA ÇAYI

HATO BUĞDAYI ÇİN TIBBINDA DA KULLANILMAKTADIR. AYRICA B VİTAMİNLERİ İÇERİR. BU NEDENLE GÜZEL BİR CİLT ETKİSİ VARDIR.

İçmeyi kolaylaştırmak için arpa çayı ile harmanlanan başka çaylar da vardır. Ancak cildiniz için içiyorsanız buğday alıp kendiniz de kavurabilirsiniz.

Bunu yapmak kolay. Bir su ısıtıcısı veya tencereye buğdayı ve suyu koyun ve 5-10 dakika kaynatın.

Miktar sizin tercihinizdir ancak referans olarak 200 ml su için yaklaşık 1-2 yemek kaşığı arpa kullanmak daha iyi olacaktır.

Hato arpa çayı genellikle yaklaşık 10 dakika kaynatılır. Çünkü bu kalın çekilmiş malzemeler için en iyi ayardır.

3. Cilt Güzelliği İçin Ne İçmeli! Pürüzlü cildi önlemek için Dookudami çayı!

Dookudami çayının tadını tercih etmekte zorlanabilirsiniz ancak güzel cilt etkisi yüksek bir çaydır. Yaprakları kurutup çay yapılıyor. Cilt metabolizmasını artırır. Atıkların boşaltılmasını kolaylaştırır. Akne ve kaşıntı gibi birçok cilt problemi yaşayan kişiler için önerilir.

% 100 Dokudami ise, içmek biraz zor olabilir. Bu yüzden ilk kez içtiğinizde, diğer çaylarla harmanlanmış bir şey olması daha iyi olabilir.

4. güçlü antioksidan etkiye sahip Rooibos çayı!

Rooibos çayı saman gibi kokan bir bitki çayıdır. Rooibos adlı bir baklagil bitkisinin yapraklarını kullanıyoruz.

SOD (SÜPER OKSİT DISMTASE) ADI VERİLEN ENZİM GÜÇLÜ BİR ANTIOKSİDAN ETKİYE SAHİPTİR. BU YÜZDEN SADECE GÜZELLIK IÇIN DEĞIL, SAĞLIK VE KISIRLIK IÇIN DE DIKKAT ÇEKEN BIR ÇAYDIR.

SOD’UN ANTIOKSIDAN ETKISI LEKELERI VE KIRIŞIKLIKLARI ÖNLER VE CILT DONUKLUĞU ALARAK GÜZEL BIR CILT OLUŞTURMAYA YARDIMCI OLMAK IÇIN KILCAL DAMARLARI GÜÇLENDIRIR.

Rooibos çay yapraklarının çaydanlıkla veya çay poşetlerinden daha fazla çay yaprakları kaynatılarak çıkarılacağı söylenir.

Rahatça içmek isterseniz bir çay poşeti iyidir. Ama ciddi bir şekilde güzel bir cilt yapmak istiyorum diyorsanız! Lütfen çay yapraklarından demleyin.

Kuşburnu Çayı ve Tenimiz
Kuşburnu Çayı ve Tenimiz

5. BOL C VİTAMİNİ İÇEREN KUŞBURNU ÇAYI

C VİTAMİNİ VÜCUTTA TUTULAMAZ. BU NEDENLE HER GÜN DEVAM EDİP SIK SIK ALMAK GEREKİR.

TAKVIYE C VİTAMİNİ KULLANAN INSANLAR OLDUĞUNU BİLİYORUZ. ANCAK BOL C VİTAMİNİ İÇEREN KUŞBURNU ÇAYINI HER ZAMANKİ İÇECEĞİNİZE NEDEN DAHİL ETMİYORSUNUZ.

KUŞBURNUNUN MEYVESİ C VİTAMİNİ BAKIMINDAN ZENGİNDİR. YANİ BU SEBEPLE “C VİTAMİNİ BOMBASI” OLDUĞU SÖYLENİR.

100 g başına C vitamini içeriği 426 mg’dır. Limon suyunun 50 mg olduğunu düşünürsek, kuşburnundaki C vitamininin ne kadar harika olduğunu görebilirsiniz.

LÜTFEN SADECE KUŞBURNUNU SADECE ÇAY OLARAK İÇMEKLE KALMAYIN! AYNI ZAMANDA TÜM HAŞLANMIŞ MEYVELERİNİ DE YIYIN. BUNU YAPARAK, KALICI C VİTAMİNİ ALABİLİRSİNİZ.

Cilt Güzelliği İçin Ne İçmeli! Kuşburnu Nasıl İçilmeli?

Daha büyük bir boyuta ancak ince kesilmiş kuşburnu çayı öneriyoruz. Bir kaba 1-2 kaşık kuşburnu koyun ve üzerine sıcak su dökün daha sonra çay içerken eriyip kalan meyveyi yiyin.

Olduğu gibi içmek zorsa veya yemek zor gelirse, bal ekleyip tatlandırabilirsiniz.

Çayın içine bal koymak iyi fikirdir veya çay bittikten sonra kalan meyveleri bal ile yemeniz önerilir.

6. Metabolizmayı geliştiren ve ciltte beyazlama etkisi yapan çay!

Seekwaser, metabolizmayı destekleyen ve cilt yağını azalttığı bilinen Nobiletin adlı bir bileşen içerir. Cildin metabolizması düzelirse leke oluşumu zor olacak ve daha sıkı bir cilt ortaya çıkacaktır.

Cilt güzelliği ve Beyaz Çay
Cilt güzelliği ve Beyaz Çay

Araştırmalar, lekelerin oluşumunu zorlaştıran beyazlama etkisine sahip olduğunu da ortaya koymuştur. Ekşi yiyecekleri seviyorsanız, seekwaser suyu ile güzel bir cildiniz olsun. % 100 konsantre meyve suyu olarak seyreltilmiş içmek yaygındır. Su veya gazlı su ile seyreltin ve için.

7. Cilt Güzelliği İçin Ne İçmeli! Bol miktarda likopenli, domates suyu

Domatesin kendisi güzelliğe iyi gelen bir sebzedir. Ancak domates suyu çiğ domateslerden daha fazla likopene sahiptir ve cilde iyi gelir. Çünkü çiğ domatesler, dağıtım süresi göz önünde bulundurularak mavi iken hasat edilir. Yani süpermarkette sıraya girerken ve satın aldıktan sonra evde olgunlaşır ve kırmızıya döner.

Bununla birlikte, domates suyu için kullanılan domates olgun bir domatestir. Parlak kırmızı olana kadar beklenir, hasat edilir ve meyve suyu olarak işlenir.

Domateslerde bir güzellik maddesi olan likopen, kırmızı bir pigmenttir. Bu nedenle, parlak kırmızı domatesler daha fazla likopene sahiptir ve cildi güzelleştiren daha yüksek bir etkiye sahiptir.

Likopen etkisi!

LIKOPEN ÇOK GÜÇLÜ BIR ANTIOKSİDAN ETKIYE SAHİPTİR VE E VITAMİNİNİN 100 KAT DAHA FAZLA OLDUĞU SÖYLENİR.

Vücuttaki aktif oksijeni giderir ve hücrelerin zarar görmesini önler. Böylece lekeler gibi cilt problemleri önlenebilir.

Likopenin emilim oranının sulandırarak veya yağ ile alınarak artığı söylenir.

Bu nedenle, domates suyunun etkisini arttırmak için, bir kaşık yağ ilavesiyle içilmesi önerilir.

8. Cilt Güzelliği İçin Ne İçmeli! Şekersiz veya tuzsuz sebze suyu

Bizce herkes sebzelerin vitaminlerle dolu olduğunu ve cilt için gerekli olduğunu biliyor. Ancak çok az insan gerekli miktarda alıyor. Yeterli sebzeniz olmadığını düşünüyorsanız, sebze suyunu hayatınıza aktif olarak dahil edin.

Cildiniz için gerekli olan β karoten, C VİTAMİNİ, E VİTAMİNİ ve mineralleri kolayca alabilirsiniz.

İçebilirsen en güzeli yeşil meyve suyu olabilir.

Burada dikkat ÇEKMEK istediğim şey, sebze eksikliğini telafi etmek için ve cildimiz için sebze suyu içtiğimizdir. Tuz veya şeker değil % 100 sebze suyu seçin.

koji amakaze japon cayi
Koji amakaze japon cayi

9. İçme damlası, Koji Amazake

Amazake cildiniz için de iyi bir içecektir. Cilt sağlılığı için gerekli olan amino asitler bakımından zengindir ve bağırsak ortamını hazırlayan oligosakkaritler içerir.

Yüksek besin değeri nedeniyle, bazen “damla içme” olarak adlandırılır. Bununla birlikte, sake lees amazake çok fazla şeker kullanır ve biraz alkol içerebilir.

Cildiniz için içiyorsanız, şeker kullanmadan hafif bir tatlılıkla pirinç koji amazake öneriyoruz.

10. Cilt Güzelliği İçin Ne İçmeli! Protein takviyesi için az yağlı süt!

Protein güzel bir cilt sahibi olmak için gereklidir. Et ve balık almaktan bahsetmiyoruz. Beyaz bir içecekle kolayca protein alabilirsiniz, sonuçta süt erişimi kolay ve sağlıklıdır. Ancak protein zengini süt lezzetli olmasına rağmen, yüksek yağ içeriğinden endişe duyabiliriz.

Mümkünse, az yağlı süt seçip içmenin daha iyi olduğunu düşünüyoruz.

11. Soya izoflavonları içeren soya sütü

Soya sütü de yüksek kaliteli protein üretebilir. Ancak dikkat ÇEKMEK istediğimiz şey soya izoflavonlarıdır.

Soya sütü
Soya sütü

Soya izoflavonları kadın hormonlarına benzer şekilde çalışır.

Cildi nemli tutar.
Kollajen üretimini destekler.
Uygun sebum salgısı yapar.
Yani güzel cilt etkisini bekleyebilirsiniz.

Son zamanlarda, birçok soya sütü çeşidi üretilmiştir. Bu nedenle günde yaklaşık 1 paket (200 ml) içmeye devam etmek iyi bir fikirdir.

Özellikle, kadın hormonları 30’lu yaşların sonundan itibaren yavaş yavaş azalır. Yani görünür bir cilt sorunu olmadan önce soya sütünü günlük hayata dahil etmek istiyoruz.

12. Kabızlığa da iyi gelen siyah fasulye çayı!

Siyah fasulye çayının güzel cilde iyi gelmesinin sırrı renktedir. Yani antosiyaninler. Yaban mersininde de aşina olan mavi-mor bir pigment olmasına rağmen, antosiyaninler bir tür polifenoldür ve güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir.

Aktif oksijeni artırmayarak cildin yaşlanmasını önlemeye yardımcı olur.

Ek olarak, siyah fasulye bir fasulyedir. Bu nedenle soya izoflavonları boldur. Ayrıca kadın hormonlarının dengelenmesini desteklemesi beklenebilir. Bu nedenle güzel bir cilt yapmak için çok yararlı bir çay olduğu söylenebilir.

Karıştırılmış siyah fasulyeyi sıcak suya dökerseniz, kolayca siyah fasulye çayı yapabilirsiniz. Ayrıca çay içtikten sonra siyah fasulye olduğu gibi yenebilir, böylece bir taşla iki kuş…

Ayrıca diyet lifi bakımından zengindir ve kabızlığın giderilmesine yardımcı olur. Midenizin güzelleşmesi sivilce gibi cilt problemleri için iyi gelecektir.

13. Cilt Güzelliği İçin Ne İçmeli! Badem sütü

BADEM E VITAMINI BAKIMINDAN ZENGİNDİR VE YAŞLANMA KARŞITI OLDUĞU BİLİNMEKTEDİR ANCAK BADEM SÜTÜ YAPIMI BİRAZ ZAHMETLİ PLABİLİR.

Kendiniz yapabilirsiniz ancak son zamanlarda piyasada birçok çeşit badem sütü vardır.

Yapılması oldukça zaman alıyor ve çiğ badem kullanmanız gerekebilir. Bu yüzden ticari ürünleri deneyebilirsiniz.

Badem sütü
Badem sütü

E VİTAMİNİ BAKIMINDAN ZENGİNDİR VE AKTİF OKSİJENİN BÜYÜMESİNİ BASTIRIR. AYRICA MİDE DOSTU BİR İÇECEKTİR. BU NEDENLE BİRAZ AÇ OLDUĞUNUZDA ÖNERİLİR.

14. Pirinç Sütü

Pirinç sütü pirinçten yapılır. Süt içemeyen insanlar tarafından bile tüketilebilen bitkisel bir süttür.

OLDUĞU GİBİ PİRİNÇTE BULUNAN B VİTAMİNLERİNİ VE E’Yİ İÇERİR. BU NEDENLE GÜZEL BİR CİLT OLUŞTURMAYA YARDIMCI OLUR.

Olduğu gibi içebilirsiniz veya süt ve yemek pişirme esnasında tahıllar ile karıştırıp kullanabilirsiniz.

Ayrıca piyasada bulunan pirinç sütü de mevcuttur veya kendiniz de yapabilirsiniz.

Cilt Güzelliği İçin Ne İçmeli! Pirinç sütü hazırlama!

Sadece pirinci blendere 5 kat daha fazla su ile koyun ve taneler gidene kadar karıştırın. Pirinç 50g ise, su 250ml’dir. Bir tutam tuz ekleyin veya tatlılık istiyorsanız bal ekleyin ve için.

Kahverengi pirinç kullanılarak beyaz pirinçten daha fazla vitamin alabilirsiniz. Kahverengi pirinci sevmeseniz de süt olarak içmek kolay olabilir. Yapımı çok kolaydır bu yüzden lütfen deneyin.

15. maden suyu

Su içiyorsanız, musluk suyundan ziyade maden suyunu tercih edin! Yetersiz su alıyorsanız kan akışı bozulur ve bu da cildinizi etkiler. Nemlendirme sık sık kan akışını iyileştirir ve atık ürünleri boşaltır güzel bir cilde yol açar.

Maden suyu yumuşak suya ve sert suya sahiptir. Ancak daha fazla mineral almak istiyorsanız, sert su önerilir.

Cilt güzelliği ve beslenme
Cilt güzelliği ve beslenme

16. Cilt Güzelliği İçin Ne İçmeli! Shirayu

Shirayu’nun kendisi kalorisizdir ve besleyici değildir. Ancak, Shirayu içerseniz, midenizden ısı yayılır.

Birçok kadın tüm yıl boyunca soğuktan mustariptir. Bu hassasiyet metabolizmayı yavaşlatır ve donuk cilde yol açar.

Bu nedenle vücudunuz soğuksa sabah uyanır uyanmaz bir bardak beyaz su Shirayu içerek vücudunuzu ısıtalım.

Gastrointestinal fonksiyon ne kadar iyiyse, sindirim ve emilim o kadar iyi olur. Ayrıca kan dolaşımı da teşvik edilir ve oksijenin besinlerin cildin her köşesine yayılmasına izin verilir.

17. Şarap içerseniz, kırmızı şarap daha beyazdır!

Çok fazla alkol içmezseniz, sağlık ve güzellik için faydalıdır. Cildiniz için içerseniz, kırmızı şarabı tercih edin. Polifenol içerdiğinden antioksidan etki beklenebilir.

Alkolde iyi değilseniz, şarabı tencerede ısıtabilir ve alkolsüz sıcak şarap olarak içebilirsiniz. Tarçın gibi baharatların eklenmesi de kan dolaşımını teşvik etkisini arttırır ve güzel bir cilt yapmaya yardımcı olur.

Güzel bir cilt etkisine sahip içeceklere puanlar!

Sağlıklı çaylar
Sağlıklı çaylar

Cildi güzelleştiren etkisi yüksek içecekler içiyorsunuz! Ancak etkinin yarıya inmemesi için lütfen aşağıdaki noktalara dikkat edin.

Mümkünse sıcak veya oda sıcaklığında için. Soğuk içecekler vücudu soğutur. Vücudunuz soğursa kan dolaşımınız bozulur ve cildinize iyi gelmez.

Bu içecekleri içerken, mümkünse sıcak veya oda sıcaklığında içmeye çalışın.

Sık sık içmek!

Cilt güzelleştirme etkileri yüksek olan polifenoller % 100 vücutta kalmaz.

Vücuttan en fazla 3 ila 4 saat içinde boşaltıldığı için bir seferde çok içmekten ziyade daha sık içilmelidir.

Cilt Güzelliği İçin Ne İçmeli! Çok fazla içmemeye dikkat edin!

Çaylar temelde az kaloriye sahipken, soya sütü ve sütün kalorisi yüksektir.

Sadece güzelliğe iyi geldiği için çok içiyorsanız, kalori konusunda endişelenmelisiniz. Bu nedenle, bir pozisyona kadar yüksek kalorili olanlar için çay içmek ve bunun dışında düşük kalorili çay içmek gibi çeşitli şeyleri birleştirmek iyi bir fikirdir.

Kafein ve alkolden uzak durun!

İyi ve sağlıklı beslenseniz bile, çok fazla alkol alırsanız veya çok fazla kafein alırsanız etki yarıya iner.

Bir bardak kırmızı şarap iyidir ama bir şişe çok fazladır.

Ek olarak, kahve de çok fazla kafeine sahiptir ve idrar söktürücü etki nedeniyle vücuttan su kaybettirme eğiliminde olan bir içecektir.

Cilt güzelliği için içecekler
Cilt güzelliği için içecekler

Öğle yemeğinden sonra bir fincan içmek iyidir. Ama bütün gün kahve içmekten kaçınmanızı öneriyoruz.

Cildinizi Şımartın!

Günlük içeceklerinizi gözden geçirin ve güzel bir cilt yapmanın tadını çıkarın! Güzel bir cilt yapmak sadece bir gün için değildir. Yaşlandıkça, sorunların sayısı artar. Bu nedenle cilt bakımı ve beslenme gibi çeşitli yönlerden önlemler almak zorundasınız.

Az içki kabul edilebilir. Ayrıca yemek pişirmek için kendi tarzınızın dışına çıkmak zorunda değilsiniz ancak yemekleri tavsiye ettiğimiz çaylarla bitirmenizi tavsiye ediyoruz.

HER GÜN AYNI ŞEYDEN SIKILDIYSANIZ BU YAZIDA Kİ, BİR ÇOK ÇEŞİDİ BIR ARAYA GETİRİN. BÖYLECE EĞLENMENİN TADINI ÇIKARABİLİR VE GÜZEL BİR CİLT SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ!

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.