Güzel Bilgiler

Baharda nasıl güzel olunur? Kadınlara uzman tavsiyeleri, bahar güzeli ol!

Bahar güzelliği

Baharda nasıl güzel olunur? Kadınlar için uzman tavsiyeleri | Bahar geliyor ve sıcak havaya hazırlanma zamanı. Kazakları paketlemeye başlayın! Ayrıca o sevimli bahar elbiselerimizi ve eteklerimizi çıkarmaya başlamanın zamanı geldi. Fakat bunu yapmadan önce, cildimizi önümüzdeki muhteşem havaya hazırlamamız gerekir. Bahar, güzellik rutinimizi oluşturmanın ve harika görünmenin zamanıdır.

İşte tepeden tırnağa muhteşem hissetmenizi sağlayacak bazı bahar güzelliği ipuçları:

Baharda nasıl güzel olunur? Ölü Deri Hücrelerini Temizleyin!

Kış teninden kurtulmanın zamanı geldi. Tam bir vücut ovalaması güne başlamak için harika bir yoldur. Cildiniz muhteşem, yumuşak ve bahara hazır görünecektir. Kendi doğal ovma kreminizi hazırlayın: Sadece 3 yemek kaşığı hindistancevizi yağını, 1/2 bardak şekerle karıştırın. Vücudunuzun her yerine karışımla yıkayın! Hemen ardından ılık suyla durulayın. Cildiniz ipeksi ve yumuşak olacaktır.

Hazırlanması çok kolay başka bir ev yapımı vücut ovma  kremi de, Kahve Peeling‘dir.

Baharda güzellik!
Baharda güzellik!

Baharda nasıl güzel olunur? Sandaletleriniz hazır mı?

Botlarımızdan çıkarıp en sevdiğimiz sandaletleri girmek için bekleyebiliriz. Ama bunu yapmadan önce, ayaklarımızın iyi göründüğünden emin olmalıyız. Haftada bir kez ayak banyosu yapın ve ayaklarınızdaki pul pul deriyi dökün. Pul pul döküldükten sonra biraz ayak kremi uygulayın. Bundan sonra ayakların bahara hazır olacak!

Cildinizi Koruyun!

İlk bahar güneşi çıktıktan sonra cildiniz güneş ışınlarına maruz kalacaktır. Ve yani hepimiz çok fazla güneşin kırışıklıklar yaptığını biliyoruz. Evden çıkmadan önce, cildinizi koruyacak bazı güneş kremlerini her zaman uygulayın.

Baharda parlak saçlar,

Kış saçlarınız için iyi bir hava değildir. Çünkü saçlarınızı kuru ve cansız hale getirir. Saçlarınızı hayata döndürmenin ve bahara hazırlamanın zamanı geldi. Saçınızı parlak ve muhteşem yapacak kendi maskenizi yapın. 2 yemek kaşığı zeytinyağına ve 2,3 damla çay ağacı yağına ihtiyacınız olacak. Bu iki şeyi karıştırın ve kafa derinize masaj yapın. Onları saçınızda 20 dakika açık bir şekilde bekletin ve ardından şampuanla yıkayın.

Bunun gibi kendin yap, saç tedavilerimizi deneyin. Onlar yapmak kolaydır, ucuzdur. Ayrıca en iyisi de sonuçlardan çok memnun kalacak olmanızdır.

Baharda nasıl güzel olunur?
Baharda nasıl güzel olunur?

Cildinizi Nemlendirin,

Yatmadan önce de biraz nemlendirici yüz maskesi uygulayın. Bu şekilde cildiniz bahar için mükemmel olacaktır. Evde cilt güzelliği için kendiniz yapabileceğiniz bir çok ev yapımı yüz maske tarifleri bulabilirsiniz.

 

 

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.