Güzel Bilgiler

Bahar aylarında saç bakımı nasıl yapılır? Uzmanlardan kadınlara öneriler

Baharda saçlar

Bahar aylarında saç bakımı nasıl yapılır? Uzmanlardan ip uçları | Bahar nihayet geldi! Yani artık havanın daha güneşli olduğu, çiçeklerin tam açtığı ve mis gibi koktuğu günlerdeyiz. Bahar harika bir aydır ama bu aylarda saçınızın ekstra korumaya ihtiyaç duyar. Bu, sadece kış aylarında ağır hasarlar aldığı için değildir. Aynı zamanda saçlarımızın bahar güneşinde parlamasını da isteriz. Bu bahar, en iyi şekilde görünmenize yardımcı olmak sizin elinizde. Bahar aylarında saç bakımı için uygulayabileceğiniz en iyi ip uçlarını sizin için toparladık. Uzman tavsiyelerine bir göz atın!

Baharda saçlar!
Baharda saçlar!

Bahar aylarında saç bakımı için aklınızda tutmanız gereken ip uçları!

Saçınızı Kesin!

Daha önce de belirttiğimiz gibi, kış saçlarınıza iyi davranmadı. Soğuk hava ve etraftaki kuruluk nedeniyle özellikle saçlarınızda kuru bölgeler oluştu. Diğer bazı saç sorunlarıyla boğuşuyor olabileceğinden bahsetmiyorum bile. Bu yüzden bahar mevsimi başladıktan sonra yapmanız gereken ilk şey bir düzeltme yapmaktır. Eğer saçınızın kısalmasından korkuyorsanız hayır, korkmayın! Çünkü saçınızı büyük ölçüde kesmenize gerek yok. Tek yapmanız gereken kuru ve hasarlı hale gelmiş kırık uçlardan kurtulmaktır. Ve yani saçlarınızın parlaklığını ve sağlığını geri kazanmasına yardımcı olmaktır.

Bahar aylarında saç bakımı: Saçlarınızı Havada Kurutun!

Soğuk kış aylarında saçınızın doğal olarak kurumasını beklemeniz mümkün olmaz. Bu yüzden bir saç kurutma makinesine güvenmek zorunda kaldınız. Saç kurutma makinesi son derece uygun olsa da, saçlarınız için o kadar sağlıklı değildir. Bu yüzden şimdi, havalar daha sıcak olduğunda, saçınızı mümkün olduğunca havayla kurutmalısınız. Saç kurutma makinesine mola vermek, saçlarınızın gücünü geri kazanmak için tam olarak ihtiyaç duyduğu şeydir. Bununla birlikte bazen saç kurutma makinesi kullanmanız gerekebilir. Bu durumda mümkün olduğunca saçtan uzak tutmanızı tavsiye ederiz. Bu, saç iplikçiklerine zarar vermesini önleyecektir.

Saçınızın Renginizi Açın!

İlkbaharda, sadece günler daha hafif olmamalıdır. Aynı zamanda saçlarınız da narin olmalıdır. Yine de bunu istemiyorsanız sert bir değişikliğe ihtiyacınız yoktur. Bunun yanında birkaç vurgu veya balyaj, görünüşünüzü çok fazla değiştirmeden saçınıza ihtiyaç duyduğu ışığı verecektir. Doğal renklerde her türlü saç kullanılabilir. Sadece açık tonları saçınızın köklerinden en fazla iki ton daha açık tutmalısınız. Böylece tüm bu işlemler size seveceğiniz, güneşle parlayan bir görünüm verecektir.

Bahar aylarında saç bakımı!
Bahar aylarında saç bakımı!

Nem giderici ürünler kullanmak!

Saçlarınızın ilkbaharda karşılaşacağı başlıca zorluklardan biri nemdir. Siz saçınızın şekil verdiğiniz gibi kalmasını  istersiniz. Ancak nem bunu son derece zor hale getirecektir. Bu yüzden gerçekten güzel bir nem önleyici spreye yatırım yapmanızı öneririz. Bu neme bakış açınızda tamamen bir devrim yapacaktır. Tek yapmanız gereken, kökleri hedeflemektir. Ayrıca saçınıza şekillendirdikten sonra uygulamaktır. Aklında tutman gereken diğer bir şey de  saçında fazla kalıntı bırakmayan ürünleri kullanmaktır. Sağlıklı bir saçta kalıntı kalması isteyeceğimiz son şeydir.

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.