Güzel Bilgiler

Bahar aylarında cilt bakımı için uzman tavsiyeleri

Bahar aylarında cilt bakımı için uzman tavsiyeleri | Kış mevsimi bahara dönüşürken, cilt bakımı rejiminiz de değişmelidir. Kış aylarında gelen soğuk, karanlık ve kuru iklimden geçtik. Bu sebeple vücudumuzda, özellikle de cildimizde büyük bir değişim meydana gelebilir.

İlkbaharla birlikte daha fazla güneş ışığı, daha sıcak bir hava ve nem gelir. Bu faktörlerin üçü de ilkbahar ve yaz boyunca cildinizin sağlığı üzerinde dramatik bir etkiye sahip olabilir. Bu nedenle uzun bir süre doğrudan güneş ışığındayken dikkatli olmak gerekiyor. Ayrıca cildinizi korumak için uygun ürünleri kullanmak anlamına gelir. Buradaki ip uçlarını daha iyi bir cilt için takip edebilirsiniz.

Baharda cilt güzelliği!
Baharda cilt güzelliği!

Bahar aylarında cilt bakımı: Cilt Uygulamalarınızı Değiştirin!

Hepimizin bildiği gibi kış havası sert, soğuk ve aşırı rüzgarlıdır. Bu da bizim, ağır kremlere ve nemlendiricilere güvenmemize neden olur. Ancak iklim değişmeye başladıkça, bunun yerine daha hafif ürünler kullanabiliriz. Yani daha hafif nemlendiricilere geçin! Ve zaten bir akne tedavisi kullanıyorsanız, cildinizi daha güneşli güneşli günlerden koruyun! Bunun için hafif nemlendiricinin SPF 15 koruma faktörü veya daha yükseğini içerdiğinden emin olun. Cilt tipinize göre uyarlanmış ürünleri kullanmaya da dikkat edin!.

Bahar aylarında cilt bakımı: Sağlıklı Beslenin ve Sağlıklı Yaşayın!

Çatlaklardan kaçınmanın en kolay yollarından biri sağlıklı bir diyet yemek ve bol su içmektir. Her gün birkaç porsiyon meyve ve sebzeye sahip olmak cildinize ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri verebilir. Haftada birkaç kez egzersiz yaptırmak da çok faydalı olabilir. Herhangi bir egzersizden önce ve sonra yüzünüzü yıkamayı ve durulamayı unutmayın. Ter gözenekleri tıkar ve sivilcelere neden olur. Vücudunuzu, bunları yerine getirmek için eğitmek, sadece cildinizin sağlığıyla ilgili değildir. Aynı zamanda uzun vadede genel sağlığınıza da önemli katkılar sağlayacaktır.

Bahar aylarında cilt bakımı!
Bahar aylarında cilt bakımı!

Kimyasal peeling ile cilt bakımı: Cilt Katmanları Dök!

Sert kışla mücadele etmek için bu kadar zaman harcamak cildimizi çok yordu. Havalar ısınmaya başladığında ve kar eridiğinde, cildimiz donuk ve kuru kalabilir! Yani nazik bir eksfoliyatörden yararlanabilirsiniz. Kimyasal eksfoliyanlar ayrıca çatlaklarla savaşmanızı sağlar. Ayrıca cildinizi aydınlatmaya yardımcı olmak için daha nazik bir seçenektir. Cildinizin bahar boyunca parlamasını sağlamak için temizleyicileri kullanın. Daha sonra da her hafta en az iki ila üç kez eksfoliyatör kullanın.

Uyku Önemli!

Bol bol dinlenmek cilt kaliteniz üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Biz buna güzellik uykusu diyoruz. Uyuduğunuz koşullar da o kadar önemlidir. Gece terlemelerini önlemek için uyurken yatak odanızı serin tutmaya çalışın. Bu gözenekleri tıkayabilir. Ayrıca gece boyunca tam olarak uyumayı zorlaştırabilir. Çarşaflarınızı, özellikle yastık kılıflarınızı haftalık olarak değiştirdiğinizden emin olun. Saçınızdan ve cildinizden elde edilen yağların yanı sıra ölü deriler her gece geride kalır. Ve bunlar çatlaklarınızın arkasındaki suçlular olabilir. İyi dinlenmek için mümkünse 8 saat uyuyun! Böylece gözlerinizin altındaki ince çizgilerden ve torbalardan kaçının.

Uyku eksikliğinin cildinizin sağlığına zararlı olabileceği birkaç yol vardır. Mevcut cilt koşullarını kötüleştirebilir, yaşlanma sürecini hızlandırabilir ve vücutta sivilceye neden olabilecek stres hormonlarını artırabilir.

Baharda güneş kremi!
Baharda güneş kremi!

Güneş Kremi Uygula!

Bu bahar uzun bir süre dışarıda kaldığınızda dikkatli olmalısınız. Yanmamak için her zaman güneş kremi uyguladığınızdan emin olun. Ayrıca hassas cilde sahip olanlar yüksek SPF’li bir güneş kremi kullanmalı ve koruyucuyu her saat uygulamalıdır.

Cilde zarar vermesini ve güneş lekelerini bir yana bırakın. Güneş yanması ciddi sağlık endişelerine yol açabilir. Koyu bir cilt tonuna sahip olsanız bile, cildin tahriş olmaması veya UV hasarından uzak tutulması için güneş kremi sürmeniz yardımcı olabilir. Bazı güneş kremleri cilt için  nemlendirici görevi de görebilir. Böylece cildinizi gün boyunca nemli ve parlak tutar.

 

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.