Güzel Bilgiler

Altın Oran Yüz Güzelliği Nedir? Altın Oran Yüzlü Ünlüler

Altın Oran Yüz Güzelliği Nedir? Dünyadan Ünlü Yüzler | Bilim, “Dünyanın En Güzel Yüzlerinin” altın orana dayandığını ve o ünlü yüzlerin sıralamasını açıkladı. İngiliz bir plastik cerrah, “Güzellik denklemi” temel alınarak doğrulanan Dünyanın En Güzel Yüzlü Kadını’nı yayınladı.

Altın oran yüz ve ünlüler
Orantılı yüz ve ünlüler

Görsel: Soldan Sağa: Scarlett Johansson, Natalie Portman, Katy Perry, Cara Delvigne

Altın Oran Yüz Güzelliği Nedir? Altın Oran ve Ünlüler!

Altın Oran’a en yakın dünyadaki güzellikler!
Londra merkezli bir kozmetik cerrahı olan Dr. julian de silva, Antik Yunanistan’dan beri var olan “Nihai güzelliği temsil eden denge” adı verilen Altın Oran tekniğini kullanıyor. Göz, burun, dudak, konturlar, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde aktif olan en iyi ünlülerin çeneleri gibi yüz parçaları hesaplanıyor. Böylece bu parçaların dengesine ve her mesafenin karşılaştırılmasına dayanan son teknoloji dijital yüz haritalama teknolojisi kullanılmaktadır. Sol ve sağın ne kadar simetrik olduğu gibi ayrıntılı verileri doğrulanıyor.

Altın oran yüz Model Bella
Altın oran Model Bella

Ve bu doktor, Bir bilgisayarda hesaplanarak elde edilen, “dünyanın en güzel yüzü” için kendi araştırma sonuçlarını dünyaya sundu.

Altın Oran’a en yakın dünyadaki güzellikler!

Bu bilimsel verilerin sonunda Popüler model Bella Hadid % 100 altın orana kıyasla % 94.35 ile en yüksek genel puanı aldı.

Bella, Angea yüz şekli puanının % 99.7’si gözlerin pozisyonundan % 97.65 yüzün konturlarından % 94.5 burun genişliği ile dudak aralığından aldı. % 95.8 denge ile altın orana yaklaşma olasılığı oldukça yüksekti.

Dr. De Silva, Daily Mail aracılığıyla Bella’nın dünyanın en güzel yüzlü kadını olduğunu açıkladı ve şöyle dedi: “Yüzünün tüm parçalarının dengesini ölçtüğümde, kimse ona rakip olamayacağını gördüm.”

Altın Oran Yüzlü Ünlüler!

İkinci sırada, 2016’da yapılan benzer bir testi birinci sırada tamamlayan ve bu kez %91,85 puan alan aktör Amber Heard ile birlikte genel puanı %92,44 olan şarkıcı Beyonce yer aldı.

Orantili yuzler
Orantili yuzler

Resim: sol: Beyonce, sağ: Amber Heard

4. sıra ve diğerleri aşağıdaki gibidir.

4. Şarkıcı Ariana Grande (%91,81)

5. Şarkıcı Taylor Swift (%91,64)

6. Model Kate Moss (%91,05)

Ünlülerin yüzleri
Ünlülerin yüzleri

Görsel: soldan: Ariana Grande, Taylor Swift ve Kate Moss

7. Aktör Scarlett Johansson (%90,91)

8. Aktör Natalie Portman (%90,51)

9. Şarkıcı Katy Perry (%90.08)

10. Aktör cara delvigne (%89,99)

Altın Oran Yüz Güzelliği
Yüz oranları ve Güzellik

Altın Oran ile Doğal Güzellik!

“Altın Oran” birçok insanın bildiği bir dengedir. Ancak insanlar bu rakamlarla en güzeli hisseder ve görsel olarak istikrarlı görünürler. Antik mısır piramitleri, Yunanistan’daki Parthenon, Milo’daki Venüs ve Mona Lisa gibi tarihi binalar ve sanat eserleri de “altın oranı” kullandı. Ve ayrıca insanların “Altın Orana” yakın özelliklere sahip insanları gördüklerinde doğal olarak çekici buldukları söyleniyor.

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.