Gülen Haberler

Altına Hücum! Altın Altın Oldu

Altına Hücum! Altın Altın Oldu | ALTININ ONSU YILLARIN ZİRVESİNDE! Peki Neden!

Altının yükselişi!

Altına Hücum! Altın Altın Oldu!

Çin’in Vuhan kentinden çıkarak birçok ülkeyi etkisi altına almaya başlayan ve global ticareti tehdit eden korona virüs nedeniyle altın altın oldu, altın güvenli liman olarak yatırımcıların tercihi oldu. Artan taleple dün ons (31.1 gram) altın 1.688 doları (7 yılın zirvesi), gram altın 334 lirayı gördü.

Yılda 50 tonluk üretimiyle dünya altın piyasasında söz sahibi olan Hacıoğlu Gold Mining’in CEO’su Yasin
Hacıoğlu, virüsün yarattığı tedirginlikle yatırımcıların riskli varlıklardan uzaklaşıp altına sığındığı için fiyatlarda hızlı
bir yükseliş olduğuna dikkat çekti.

Altına hücum!

KAR SATIŞI OLSA DAHİ…

Yükselişin kısa vadede devam edeceğini belirten Hacıoğlu, “340-345 bandını görürüz. Bu sert yükselişin ardından
kâr satışı ihtimali var. Haziran gibi kısa vadeli geri çekilme olabilir.

Altın Altın Oldu,

Buna rağmen gramda 315-320 liranın altını beklemiyoruz. Hazirandan sonra daha sert bir yükseliş bizi bekliyor.

Bunda güvenli liman arayışının yanında, para politikalarının gevşemesi (piyasada bol likidite olması), Asya ve Avrupa piyasalarındaki bozulma ve madencilerin geçen yıla göre daha az altın çıkarması da etkili. Yıl sonu için gramda 400’lü seviyeler hiç sürpriz değil” diye konuştu.

PİYASALAR,

Altına yönelen yatırımcıların dikkat çeken Yasin Hacıoğlu kullanılan emtialar sert satışla gerilerken, küresel ekonomik büyümeye yönelik beklentilerin aşağı yönlü revize edildiğini vurgulandı.

1.680 DOLAR,

Aynı zamanda doların da gelişmekte olan ülke para birimleri karşısında değer kazanacağını öngörüyoruz. Teknik açıdan ons altında 1.680 dolar direnç. Gramda 315-335 lira bandı izlenmeli. Bu bant kırılırsa gram altın kısa
sürede 340-345 lirayı görür” değerlendirmesinde bulundu.

Altına Hücum! PİYASALAR TOZ DUMAN,

Altına yönelen yatırımcıların diğer piyasaları da etkilediğine dikkat çeken Yasin Hacıoğlu, şunları söyledi: “Sanayide kullanılan emtialar sert satışlarla karşılaştı. Bakır yüzde 1.4 gerilerken, kauçuk Singapur’da yüzde 3’ten fazla düştü. Büyümeye yönelik endişeler nedeniyle petrol fiyatları da yüzde 5’e yakın geriledi. Avrupa ve ABD borsalarındaki kayıp 4’ü buldu. Güvenli liman arayışı net bir şekilde altını destekliyor.”

Vatandaşın bazı kuyumcularda çeyrek altın bulamadığıyla ilgili şikayetler var. Bu da ‘çeyrek altın karaborsa’ algısı yarattı.

Altına Hücum!
Altına Hücum!

Uyanık kuyumcular!

Ancak bu durumun işgüzar kuyumculardan kaynaklandığını vurgulayan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, “Eskiden Darphane’ye salı günü altın verip cuma alıyorduk. Geçen yılın başından beri Darphane, tüm Cumhuriyet Altını çeşidini basılı tutuyor.

Bazı semt kuyumcuları satmak istemiyor. Yani karaborsa yok, işgüzar kuyumcular var. Merkezdeki kuyumculardan ve internetten çeyrek alınabilir” dedi.

semihbulgur.com

Related Articles

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.