Faydalı Bilgiler

Yazın Serinlemek İçin Altın Öneriler! Yazın Keyfini Çıkar!

Yazın Serinlemek İçin Altın Öneriler! Yazın Keyfini Çıkar | Yaz sıcağında serin kalmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Sıcaklık yükseldiğinde nasıl soğuyacağınızı öğrenmek için bu altı ipucunu okuyun. Yani herkes yaz mevsimini sever. Ancak sıcaklık ve nem çok baskı yaptığında, vücudunuzu dinlemek ve rahatlama bulmak çok önemlidir. Bunun yanında serinlemek bazen söylenenden daha kolaydır. Bu yazıda, sıcakta nasıl serin kalacağımıza dair en iyi altı ipucumuzu ve püf noktaları paylaşacağız.

Yazın Serinlemek İçin Öneriler! Yazın Keyfini Çıkar!

"<yoastmark

1- Kahve ve Alkolden Uzak Durun!

Aşırı sıcaklık, bir şey yapmak için motivasyonumuzu öldürdüğünde, çoğumuz iki şeyden birini yapmayı cazip buluyoruz. Ya buzlu çay ya da (soğuk Demleme) kahve gibi kafeinli bir içecek arıyoruz. Yani kendimize bir şeyler yapmak için ihtiyacımız olan ekstra itmeyi sağlamaya çalışıyoruz. Ya da PES ediyoruz ve alkolün bir ısı dalgasının sefaletini daha katlanılabilir hale getireceğini umuyoruz. Ve böylece arkadaşlarınızla bir bira açmanın zamanı geldiğine karar veriyoruz.

Sıcakta alkol ve Kahve!
Sıcakta alkol ve Kahve!

Ne yazık ki, bunların hiçbiri serin kalmanın etkili yolları değildir. Kafein ve alkol her ikisi de diüretiktir. Yani bu da idrar üretimini arttırdıkları ve daha fazla su kaybetmenize neden oldukları anlamına gelir. Ve zaten ter yoluyla su kaybettiğiniz için, kafein veya alkol içmek sizi daha hızlı susuz kalma riskine sokacaktır. Yani daha fazla yanacaksınız!

2- Yazın Serinlemek için Hafif Yiyin

Serin kalmak için Sıcak bir günde soğutulmuş karpuzdan daha ferahlatıcı bir şey yoktur. İşte sıcakta nasıl serin kalacağınıza dair başka bir fikir? Daha fazla salata ve daha az hamburger yiyin. Ayrıca sadece bunun için  söylemiyoruz çünkü vegan olmanın sağlıklı ve iyi bir fikir olduğunu düşünüyoruz.

Yazın serinlemek için Karpuz
Yazın serinlemek için Karpuz

Daha küçük, daha hafif ve daha sık yemek yemek daha az uyuşuk hissetmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca sosis, pizza veya makarna yerine ızgara sebzeler, gazpacho veya meyve tabağı gibi bir şey seçin. Bu tam olarak serin tutmanın bir yolu değildir. Ancak ısıyı daha katlanılabilir hale getirecektir.

İpucu: Yüksek miktarda su içeren meyveler yemek, sulu kalmanın özellikle lezzetli bir yoludur. Bu yüzden karpuz gibi meyveler mükemmel bir yaz muamelesi yapar. Ve karpuzun kabuğunu bile yiyebileceğinizi biliyor muydunuz?

3- Hidrasyona Dikkat!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.