Faydalı Bilgiler

Asidik su doğal dezenfektandır!

Asidik su doğal dezenfektandır | Suyu Doğal Dezenfektan Olarak Kullanın. Aslında tamamen kimyasallara bulaşmaya gerek yok sadece suyun kendisi de bir dezenfektandır. Bu pandemik günlerde su içer gibi kolonya, kimyasal dezenfektanlar ve sabun kullanıyoruz.

Su dezenfektan
Su dezenfektan

Asidik Su ve Dezenfektan Etkisi:

Su iyonize arıtıcılarda elde edilen bir su ise, pH’ı 7’nin altında olan asidik bir sudur. Nötr sularda yaşayan ve çoğalabilen bakterilerden önemli bir kısmı yüksek değerdeki asidik sularda yaşayamazlar. Bitki hücreleri artık madde olarak oksijeni dışarıya verirler. Bu sebeple birçok ev bitkisi asidik suyu sever. Kesilmiş vazo çiçekleri asidik suyla daha uzun süre tazeliklerini korurlar.


Bununla beraber, şayet çiçeklerinizin kısa sürede açmasını istiyorsanız alkali su vermelisiniz. Hemen hemen bütün bitkiler alkali su ile daha çabuk gelişirler.

Bitkilerin yapraklarını asidik sudan püskürterek zararlı mantar ve haşerelerden koruyabilirsiniz. Bitkiler asidik olması nedeniyle yağmur suyunu daha çok severler. Ancak zamanımızda endüstriyel organik asitlerin atmosferi kirletmesi nedeniyle, yağmur sularının asiditesi zararlı asidite şekline dönüşmüştür.

Cildimiz ve su!

Atmosferin eski kirlenmemiş günlerinde insanlar yağmur sularını temizlik amacıyla kullanmışlardır. Derimizin ve cildimizin sağlıklı kalabilmesi için asidik özelliğini koruması gerekir ancak cildimizin bu koruyucu özelliğini alkali nitelikteki sabunlar ile alıp götürmekteyiz.

Asidik özelliğini kaybetmiş olan cildimize bu önemli özelliğini tekrar kazandırabilmek amacıyla banyo ve duştan sonra vücudumuzu asidik suyla durulayabiliriz.

Banyo sonucunda cildinizi kuru hissediyorsanız banyo suyunuza 8-10 litre bu tür su koyarak cildi kuruluğunun vermiş olduğu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

Saçlarınızın güzel, parlak, rahat taranabilir ve formda olması için son durulamayı asidik suyla yapabilirsiniz.

Asidik su
Asidik sular

Asidik su ile bakım!

Yüzünüzü asidik suyla yıkayarak, cildinizi temiz ve taze tutabilirsiniz. Ayrıca akne, sivilce ve renk bozukluklarından koruyabilirsiniz.

Asitlik pH derecesi 5.5 olan cilt ve saç koruma ürünlerinin reklam ve tanıtımlarını sık sık görmektesiniz. pH’1 5.5 olarak ayarlanmış asidik-su ile saçlarda oluşan kepek, kırılma, yağlanma gibi sorunlara çare bulabilirsiniz.

20 dakika süreyle uygulanan sıcak asidik su, ayak mantarı ve hemoroid sorunların iyileştirilmesinde yardımcı olabilir. Asidik-su, böcek sokmalarından oluşan kaşıntı ve tahrişleri hasarlı bölgeyi nötralize ederek rahatlatabilir.
Asidik-su içine nane esansı atarak ağız suyu veya parfüm ilave ederek tuvalet kolonyası olarak kullanılabilir. Asidik suyla yapılabilecek bunlar gibi onlarca çözüm vardır.

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.