Eğitim

Banyo Oyunları ve Bebek Gelişimi

Banyo Oyunları ve Çocuk Gelişimi | Oyunlar çocuk gelişiminde çok önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple oyun ve oyuncaklar sağlıklı olmalıdır. Çocuk oyun esnasında bir şeyler öğrenmeli, gelişmeli fakat aynı zamanda da keyif almalıdır! Bu konu genellikle görmezden gelinir ve sırf öğretici olduğu için çocuğun sevmediği oyunlar zoraki bir şekilde çocuğun karşısına getirilir.  İşte bu noktada banyo oyunları çocukların en sevdiği ve mutlu olduğu oyun türlerinden biridir!

Bebekler Yıkanırken
Bebekler Yıkanırken

Banyo Oyunları ve Bebek Gelişimi!

Oyunlar zoraki bir iş haline geldiğinde, bebeğin en önemli gelişim yaşları kaçırılmış olabilir. Oyun, her şeyden önce zevk veren ve paylaşımla rahatlanan bir yapıda olmalıdır. Aktivite ebeveyn ve çocuk için nasıl mutluluk verici olabilir? Bunu anlamak için Banyo oyunları nedir nasıl oynanır bir bakalım

Bebekler için Banyo Oyunları!

Su her zaman hepimiz için geliştirici ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Bebeğinizin hayatında daha da büyük bir öneme sahiptir. Başta yeni doğan olmak üzere her bebeğe imkânlar izin verdiği sürece (sıcak bir ev ve sıcak su) her gün banyo yaptırılması onun bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimine destek olur.

Banyo zamanları bebekler için bir oyun ve etkinlik fırsatıdır. Sadece 6-12 aylık olanlar için değil, her yaş grubu çocuk için banyo oyun ve etkinlik fırsatıdır. Peki 6’ncı ayında bir bebeğin oyun banyosu nasıl olmalıdır?

Banyo Oyuncakları

Banyo oyuncakları edinmeyi unutmayın. Sesli ördekler, banyo kitapları, içine renkli boncuklar doldurulmuş bir pet şişe olabilir mesela. Banyoda bebeğinizin kaymadan rahatça oturabileceği bir filenin bulunması oyun zamanını kaliteli hale getirecektir.

Bebeğinizin oturabileceği fileyi ve su sıcaklığını ayarladıktan sonra oyuncaklarını uzanabileceği yakınlığa koyduğunuzda rahat ve güvenilir bir etkinlik ortamı oluşturmuş olursunuz. Ona çok müdahale etmeden, kendi başına oyun oynamasını sessizce desteklemelisiniz. Ardından adım adım varlığınızı sesinizle ve elinize aldığınız oyuncaklarla hissettirebilirsiniz.

Bebek Banyo Oyunları
Bebek Banyo Oyunları

Amaç:

Amacınız sadece bebeği temizlemek ve bu sırada oyalanmasını sağlamak mı? Eğer öyle ise bebeğinizin sudan korkması, yapacağı ani hareketlere karşılık sizin hazırlıksız yakalanmanız ve bebeği sürekli müdahaleye maruz bırakmanız söz konusu olacaktır. Unutmayın ki banyo da dahil tüm anılar keyifli olduğu sürece yeniden yaşanmak istenir.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.