Bilim Teknoloji

Siri nedir ya güzel rakibi Cluzee?

Siri nedir ya güzel rakibi Cluzee | Siri, Apple’ın ses kontrollü kişisel asistanıdır ve birkaç yıldır buralardadır. Asistan ilk olarak iPhone 4S’te göründü. Ancak Siri iPad, iPod touch, Apple Watch, AirPods, HomePod ve Mac’te de mevcuttur.

Siri yaşlanırken gelişti. Zekası arttı ve yetenekleri genişledi. Ayrıca Amazon’un Alexa ve Google Asistan’a ayak uydurmak zorunda kaldı.

Peki Siri’nin özelliği nedir? Ne yapabilir, nasıl yapar ve bir Apple kullanıcısıysanız size ne konuda yardımcı olabilir? İşte Siri hakkında bilinmesi gereken her şey.

Siri ile kıkırdamanın 65’den fazla yolu vardır:)

Siri nedir ya güzel rakibi Cluzee?

Daha önce de belirttiğimiz gibi Siri, Apple kullanıcıları için yerleşik, ses kontrollü bir kişisel asistandır. Fikir şu ki, onunla bir arkadaş gibi konuşuyorsunuz. Ve ayrıca o, ister akşam yemeği rezervasyonu yapmak ister mesaj göndermek olsun, işleri halletmenize yardımcı olmayı amaçlıyor.

Siri, iPhone, iPad, iPod Touch, Apple Watch, HomePod veya Mac’inizle, onunla konuşarak ve ihtiyacınız olanı bulmak veya yapmak için sizinle konuşarak sorunsuz bir etkileşim yolu sunmak için tasarlanmıştır. Ona sorular sorabilir, size bir şey göstermesini söyleyebilir veya sizin adınıza eller serbest olarak yürütmesi için komutlar verebilirsiniz.

Siri, Apple cihazınızdaki diğer tüm yerleşik uygulamalara erişebilir. Yani Posta, Kişiler, Mesajlar, Haritalar, Safari vb.- ve gerektiğinde bu uygulamaları veri sunmaya veya veri tabanlarında arama yapmaya çağıracaktır. Sonuçta, Siri tüm ayak işlerini sizin için yapar.

Siri nedir?
Siri nedir?

Siri nedir? Siri nasıl başlatılır?

Siri’den sadece iPhone, AirPods, bağlı Bluetooth kulaklıklarınıza, Apple Watch’unuza veya HomePod’unuza “Hey Siri” diyerek bir görevi yerine getirmesini isteyebilirsiniz.

Siri’yi düğmeleri kullanarak da çağırabilirsiniz. Touch ID iPhone’unuz varsa (iPhone 6S veya üstü) Ana Ekran düğmesini basılı tutun, ardından ihtiyacınız olanı söyleyin. Face ID iPhone’lar (iPhone X ve daha yenisi) için yan güç / uyanma düğmesini basılı tutun. Bazı cihazlarda, isteğinizi yapmadan önce Siri’nin görünmesini beklemeniz gerekebilir.

HomePod’da, cihazın üst kısmının ortasındaki ana düğmeye basabilirsiniz.

iPhone’un Siri’sinden sonra şimdi de Android’in konuşan akıllı kişisel dijital asistanı Cluzee bizlerle. Yani Siri’nin rakibi Cluzee oldu!

Siri’nin kankası güzel Cluzee,

Android 2.1 ve daha yeni sürümlerde çalışan Cluzee, konuşan akıllı kişisel dijital asistan teknolojiyi takip edenlerin dikkatini çekmeyi başardı.

Cluzee adındaki bu ücretsiz uygulama, basit sorularımıza pratik cevaplar verebiliyor. Uygulamanın yetenekleri sadece sorularımıza cevap vermekle sınırlı kalmıyor, e-posta ve metin mesajlarımızı okuyabiliyor, seslerimizi de metine dönüştürebiliyor ve hatta daha fazlasını da yapabiliyor.

Android & I-Phone yarışı,

Cluzee, şimdilik iPhonedaki Siri’ye en iyi rakip olarak görünse de onun seviyesine ulaşması için bir hayli yol kat etmesi gerekiyor.

Siri’nin güzel rakibi Cluzee aşağıda;

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.