Bilim Teknoloji

Mobil Windows Akıllı Telefonlarımızda Yerini Alacak mı?

Mobil Windows Akıllı Telefonlarımızda Yerini Alacak mı | Windows Mobile, Microsoft şirketi tarafından PDA ve akıllı telefonlar gibi mobil cihazlar için tasarlanmış olan bir işletim sistemidir. C++ yazılımında yapılmış ve Windows CE sistemi çekirdeği üzerinden inşa edilmiştir. Güncellenme yöntemi Windows Mobile 5.0-dən başlayarak AKU (Adaptation kit update) ile oluyor.

Mobil Windows Akıllı Telefonlarımızda Yerini Alacak mı?

Marka ve modeli her ne olursa olsun dokunmatik ekranlı cep telefonunuzda Windows Phone 7′yi denemek ister misiniz? Test etmekten zarar gelmez mobil windows deneyin.

Mobil windows kullanmak
Mobil windows kullanmak

Mobil Windows’u Cep Telefonunuzda Denediniz mi?

Microsoft’un, mobil işletim sistemi Windows Phone 7′yi hiç merak ettiniz mi? iOS, Android vs. telefonunuzun işletim sistemi ne olursa olsun hiç fark etmez, artık siz de mobil Windows’u kolayca cebinizde deneyebileceksiniz.

Tek sahip olmanız gereken şey uygun bir web tarayıcısı. İşte Microsoft’un hazırladığı bu ilginç web uygulaması, Windows Phone 7′yi tüm cep telefonlarında görebilme imkanı tanıyor.

Nasıl yapılır?

Peki bu nasıl mı oluyor? Cep telefonunuzun web tarayıcısına http://aka.ms/wpdemo adresini girip açılan sayfada “Start Demo” satırını tıklayarak Windows Phone 7 demosuna erişebiliyorsunuz. Link son zamanlarda Bing’e yönlendirilmiş olabilir. Eğer telefonunuzun tarayıcısı bu demoyu oynatmadıysa aynı yolu bilgisayarınızda uygulayarak da Windows Phone 7 demosunu kullanabilirsiniz. Link son zamanlarda Bing’e yönlendirilmiş olabilir.

Sonuç olarak bu sadece bir demo ama kendinizi, kısa bir süre için bile olsa Windows Phone 7 kullanıyormuş gibi hissedeceksiniz. Windows Phone 7′li bir cihaz almayı düşünüyorsanız ya da Windows Phone 7′yi merak ediyorsanız, bu demoya kesinlikle göz atmanız gerektiğini düşünüyorum.

Bir teknoloji devi

Windows bir teknoloji ve yazılım devi olsa da akıllı telefon sektöründe pek kalıcı olamadı. Yani herkes kendi alanında daha iyi ötüyor. Her horoz kendi çöplüğünde öter!

Not: Sanırım Microsoft, Windows Phone 7 ile bile mobil alandaki kötü talihini tersine çeviremeyecek. Verdiğimiz link bing’e yönlendirilmiş olabilir. İlerleyen günlerde yaşanacak yeni gelişmeler haklı olup olmadığımı gösterecektir. Ve yani nihayetinde 2020’ye geldik ve hala mobil uygulamalar da Windows’u göremiyoruz. Siz yine de Mobil windows demosunu bir deneyin.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.