Bilim Teknoloji

Hareketli web animasyon Adobe HTML 5

Web animasyon hareketli Adobe HTML 5  | Yakın zamanda Adobe Animate Team Blogu için yazılan Adobe Animate CC Teknik İncelemesi’ni okuduysanız, Animate CC’nin HTML5 reklam oluşturucularına sağladığı güçlü özelliklerin koleksiyonunu zaten çok iyi biliyorsunuz demektir. Uygun şekilde kullanıldığında bu özellikler, son derece verimli ve esnek bir reklam oluşturma ile iş akışını kolaylaştırabilir.

0 Adobe HTML 5 Animasyon Aracı Edge ile Tanışın

Kılavuzlar, bu özellikleri toplu olarak kullanmanın gerekli adımlarını size gösterecektir. Böylece her birini reklam üretim sürecinizde düzgün bir şekilde uygulama konusunda yetkin olursunuz ve mümkün olduğunca etkili bir şekilde çalışırsınız. Teknik incelemeyi henüz okumasanız bile sadece kısa adımlarla bunu kesinlikle en kısa zamanda yapabilirsiniz.

Hareketli web animasyon Adobe HTML 5

Bu içeriği zaten teknik incelemede ayrıntılı olarak ele aldığımız için, bu makalede bu bilgilere tekrar odaklanmıyor genel bilgiler veriyoruz. Yani aslında ilk öğrenmeniz gereken optimize edilmiş bir reklam oluşturma sürecinde kısa ve adım adım bir yürüyüştür. Animate CC reklam oluşturma özelliklerini nasıl düzgün bir şekilde kullanacağınız ve verimli olmanız önemlidir. Ayrıca kolaylaştırılmış bir iş akışının parçası olarak hepsini etkili bir şekilde bir araya getirmelisiniz.

Adobe, Javascript, CSS ve HTML ile hareketli web animasyon ve içerikleri oluşturmayı sağlayan yeni programı Adobe Edge ’yi piyasaya sürüyor. Şu animasyon filmlerin nasıl yapıldığını izlemek hep hayalim olmuştu. Ama şimdilik programa göz atalım!

Adobe her ne kadar Edge‘yi Flash ile paralel, birbirini tamamlayan programlar olarak tanımlasa da, uzmanlar olayı  Flash’in HTML 5‘e mağlubiyeti olarak yorumluyor. Bilindiği gibi HTML 5′ in, çok yakın gelecekte webin standartı olması ön görülüyor.

Adobe hareketli web animasyon!

HTML 5 kodlarının, arama motorları tarafından daha kolay indexlenebilir olması. Dolaylı olarak webin semantik (anlamsal) bir yapıya kayması. Açık kaynak kodlu olması, ve mobil cihazlarda internet kullanımının artması. Flash’ın tahtını sarsan başlıca sebeplerdendir. Bilindiği gibi Apple, bu gibi sebeplerden dolayı mobil cihazlarına (Iphone) Flash desteği vermiyor.

Hareketli web animasyon html 5
Hareketli web animasyon html 5

Adobe, Edge İle Ne Amaçlıyor?

Adobe Edge, web için profesyonel animasyonlar, hatta basit oyunları geliştirmeyi sağlayan bir araç olarak üretilmiş. Şu anda sadece animasyon geliştirme imkanı sunan Edge için, ileride Canvas, HTML 5 Audio, HTML 5 Tag gibi daha fazla HTML 5 özellikleri eklenecek.

Mac ve Windows, 2 ayrı platformda çalışacak şekilde üretilen programda, Adobe Flash ‘dakine benzer sahne, ve timeline (zaman akışı) bulunuyor. Çalışmalar bittikten sonra önizlemesini Android, iOS, HP webOS, BlackBerry PlayBook, Firefox, Google Chrome, Safari ve Internet Explorer 9 gibi modern tarayıcılarda görebiliyorsunuz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.