Bilim Teknoloji

Güneş Enerjili Telefon ! Apple ve Samsung Güneşe Odaklanıyor

Güneş Enerjili Telefon ! Apple ve Samsung Güneşe Odaklanıyor | Güneş pili enerjisi yeni değil ama daha popüler hale geliyor. Apple ve Samsung gibi birçok şirket, gelecekteki ürünler için güneş enerjisi düşünüyor. Güneş pili enerjisinin ne olduğunu ve bir gün bilgisayarlar ve cep telefonları gibi günlük öğelerinizde daha fazlasını nasıl görebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Güneş pili nedir?

Güneş pilleri yeni değil. Büyük olasılıkla güneş pili olan bir hesap makineniz vardır. Cihazın üstünde pil olmadan çalışmasına izin veren küçük çubuk. How Stuff Works’ün belirttiği gibi, güneş hücresi enerjisi acil çağrı kutuları, yol işaretleri ve bazen park yeri ışıkları gibi bazı büyük cihazlarda da kullanılır.

Güneş Enerjili Telefon! Güneş pilleri nasıl çalışır?

Bir bilim dersine çok derine dalmadan, fotovoltaik (PV) hücreler olarak da adlandırılan güneş pilleri güneş ışığını enerjiye dönüştürür. Güneş paneli, elektronik olarak bağlanan bir grup hücreden oluşur. Işık güneş pillerine çarptığında, bir kısmı yakalanır ve daha karmaşık bir süreçten sonra kullanıma uygun enerjiye dönüşür.

Apple ve Samsung güneş enerjisi cihazlarını düşünüyor?

Apple ve Samsung bazı elektronik cihazları için güneş pili seçeneklerine bakıyor. Her iki şirket de güneş teknolojisini, özellikle organik fotovoltaik hücreleri “değerlendiriyor”. Bunlar “çatılara monte edilen büyük güneş panellerinden daha düşük güneş ışığından elektriğe dönüşüm oranı sağlar, ancak küçük araçlara sığabilir.”

Şu anda, Samsung’un arkasında güneş enerjisi panelleri olan birkaç cep telefonu var. Samsung ayrıca NC215S’i önümüzdeki ay piyasaya sürmeyi planlıyor. NC215S, kapağında güneş paneli olan 10″ netbook’dur. (Artık süslü deriler yok!)

Güneş Enerjili Telefon! Cep telefonu ve Güneş!

Apple şu anda güneş enerjisiyle çalışan herhangi bir cihaz sunmuyor. Ancak şirket güneş enerjisi teknolojisiyle ilgili çeşitli patentlere başvurdu ve aldı.

Apple’dan veya Samsung’dan herhangi bir güneş enerjisiyle çalışan cihazı görmeniz biraz zaman alsa da, fikirlerin işe yaradığını bilmek güzel.

Evler için güneş panelleri

Cihazlarınız için güneş pili enerjisi fikri yeni olsa da insanların evlerine güneş panelleri kurduğunu kesinlikle duymuşsunuzdur. Aslında, güneş panelleri kuran ve enerjilerinin tamamını (veya bir kısmını) onlardan elde eden insanlar genellikle vergi indirimlerinden faydalanırlar. Tabi sadece çatınıza bazı panelleri koymak kadar basit değildir. Karşılaştıkları yön ve açı gibi faktörler devreye girer. Ayrıca, paneller ağaçlar veya diğer yapılar tarafından gölgelendirilmemelidir.

Güneş Enerjili Telefon! Güneş panelleri almalı mısın?

Bize söyleyin: Güneş pili enerjili cihazlar söz konusu olduğunda, onlar için daha fazla ödeme yapmak ister misiniz?

Güneş enerjili telefon
Güneş enerjili telefon

Teknoloji devleri ne yapıyor?

İki teknoloji devi Apple ve Samsung güneş enerjisi ile şarj olabilecek cihazlar üretmeye odaklanacaklarını açıkladı.

Apple ise güneş enerjili teknolojilerle yakından ilgileniyor ve bu alanda pek çok patenti de var. Apple’ın ise tüm akıllı cihazlarında güneş enerjisiyle şarj sistemine yönelmesi bekleniyor.

Doğal kaynakların giderek tükendiği günümüzde Samsung ve Apple güneş enerjisiyle şarj olabilecek akıllı cihazlar üretmeye odaklanmasının çok yerinde hamle olduğunu söyleyebiliriz.

semihbulgur.com

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.