Bilim Teknoloji

Google seviyorum! Neden Google Seviyoruz? Yeni Güncellemeler

Google seviyorum! Neden Google Seviyoruz? Yeni Güncellemeler | Google gerçekten en pratik, en sevimli, en hızlı ve size arama dışında da birçok kolaylık sağlayan ve geniş imkanlar veren, yüzyılın arama motoru yazlımı. Bu yüzden l love google. Bunların dışında da Google’ın insanlığa, bilim ve sanat’a kalıcı ve daha faydalı başka hediyelerinin de olacağını umuyorum!

Ve şimdi bazı programlarla, google aramalarında, aradığınıza daha da kolay ulaşabileceksiniz.

Google neden seviyoruz
Google neden seviyoruz

Google seviyorum! l love google! Kolay arama!

Google’da yaptığınız aramaların hepsini sekme olarak açın.
Aramalarda önemli bulup ta kaçırdığınız adresler oluyorsa, yahut bir ileri bir geri yapmaktan sıkıldıysanız, yada bir önceki linkte aklınız kaldıysa bu eklentiler tam size göre.

Multi Links(Firefox):Eklentiyi kurduktan ve aktif ettikten sonra yapmanız gereken sadece, google’da yaptığınız aramalarda aşağıda sıralanmış adresleri farenizin sağ tuşuna basılı tutarak seçmek. İstediğiniz kadar seçip bırakabilirsiniz.

Aramalarda boğulmayın,

Ve böylece hiç bir ara sonucunu kaçırmadan yada sadece ilk beş arama sonucunu aynı anda ulaşmak isterseniz Multi Links size bu sonuçları ayrı sekmeler halinde açacaktır.

LinkClump(Chrome):

LinkClump(Chrome): Multi Links eklentisi ile aynı özelliklere sahiptir. Ayrıca tıklayarak veya sürükleyerek de açabiliyor. Ayrıca kelime filtrelemesi de yapabiliyorsunuz.

LinkClump Eklentisini indirmek için tıklayın.

Ve böylece Google aramalarınızda zaman ve pratiklik kazanabilirsiniz.

Neden Google Seviyoruz? Rakamlar!

Bu platformlar arasında özellikle Google’ın arama motoru her yaştan kadın ve erkek için en popüler hizmettir. StatCounter’a göre Google, arama motorlarının küresel pazar payının yüzde 92,2’si gibi (Temmuz 2020 itibarıyla) ezici bir performansa sahip.

Japonya’da Google %76,4’lük bir paya sahip. Ancak yahoo ikinci sırada yer alıyor (%18,6) ama o da arama hizmetlerinde 2010 yılından bu yana Google’ın motorlarını kullandığı için oran yaklaşık %95,0’e çıkarıyor.

İnternetin popüler hale geldiğinden bu yana yaklaşık 30 yıl geçti. Ancak Google başından beri en baskın arama motoru değildi. The Internet White Paper 2001’e göre Google, 2000 yılında Yahoo!’ların %61,6’sında yüksek arama motoru kullanım oranına sahip olurken, onu sadece %4,9 ile goo (%31,9), Infoseek (%18,0) ve LYCOS (%13,5) takip etti.

Google seviyorum
Google seviyorum

Google seviyorum! Sebep nedir?

Yaklaşık 20 yıl önce, bir kişinin birden fazla arama motoru kullanması yaygındı ve bir anlamda sağlıklı bir rekabet ortamı oluştu. Google daha sonra 2000’li yılların başında pazar payını hızla büyüttü ve diğer arama motorlarını dışarı attırması nedeniyle eleştirdi.

Related Articles

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.