Bilim Teknoloji

Gelecekte Teknoloji! Evimiz Nasıl Olacak?

Gelecekte Teknoloji! Evimiz Nasıl Olacak | Bugün yaşam tarzımız, önceki neslin yaşadığından çok farklı. Yani günlük görevlerimiz ve etkinliklerimiz için zaten çok sayıda cihaza bağımlıyız. Evlerimizde bile, hepimiz birkaç cihaz kullanıyoruz. Çamaşırları ve bulaşıkları yıkamak, yiyecek hazırlamak ve evlerimizi temizlemek için bir çok makine kullanıyoruz. Ayrıca, WiFi aracılığıyla internet bağlantısı ile de cihazları kullanıyoruz vb. Aslında, şehrinizdeki bazı dairelerin Wifi yönlendiricilere sahip olması muhtemeldir. Bunun yanında bazıları henüz çok yaygınlaşmamış daha gelişmiş cihazlara sahip olabilirler.

Gelecekte evimiz
Gelecekte evimiz

Gelecekte Teknoloji! Evimiz Nasıl Olacak?

Bunları yani fütüristik teknolojiyi filmlerde zaten çoktan görmüştük. Bu yüzden kesinlikle hayal edilemez değiller. Aslında, yakında gelecekteki ev teknolojilerinin Calicut’taki dairelerde yaygın olabileceği düşüncesi oldukça heyecan verici. Gelecekteki evinizi akıllı bir ev haline getirmek size birçok artı ve eksi şeyler sağlayacak.

Yakında evlerimizin bir parçası olma olasılığı en yüksek olan gelecekteki ev teknolojilerine bir göz atalım:

Microsoft duyurdu!

Microsoft, gelecekte evlerimizde teknolojinin kullanımıyla alakalı bir video yayınladı böylece gelecekte evimizdeki teknoloji oturduğunuz yerden yaşanabilir.

Video, Biraz ütopik de olsa teknolojinin evimizdeki akvaryumdan, duvardaki süslemelere kadar her yere girdiği gözleniyor. Aşağıdaki video Microsoft kadar uçuk değil ve gerçekçi bir içerik içeriyor!

Gelecekte Evimizdeki Teknoloji Nasıl Olacak?

Microsoft’un uzun süredir üzerinde çalıştığı kullanıcı etkileşimli Surface teknojisinin geleceğine de video da değinilmiş. Kullanıcının da dokunarak bire bir etkileşime geçtiği görsel turda, evin her köşesi adeta uzay mekiğinde duruyormuşsunuz havası veriyor.

Lafı fazla uzatmayalım video her şeyi anlatıyor diyecektim ama video’yu gizlemişler! Neyse gelecek zaten sır olmaktan çıktı aslında binlerce video yüzlerce bilim kurgu var!

Gelecekte teknoloji
Gelecekte teknoloji

Gelecekte koltuktayız ve obez mi olacağız?

Yahu işte kıçını kaldırmadan kapı açmak, otomatik perdeler, manzaralı camlar, kapı kolsuz kapılar, donsuz cadılar, sizinle konuşan duvarlar gibi şeylerdir:)

Beklendiği kadar hızlı gelişmeyeceğiz tabii buna gelişme denirse, doğa bazen işte böyle bütün dünyayı durdurup aciz bırakabiliyor. Doğayı sevip koruyalım yoksa onun öfkesi çok acı verici oluyor! Doğanın intikamı başka hiçbir şeye benzemez.

Semih Bulgur

l am a knowledge worker who works hard to make you informed about original knowledges from international sources!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.