Bilim Teknoloji

Sosyal Medya Çocuk ! Çocuklar için sosyal medya siteleri! Dünya ve Türkiye

Sosyal Medya Çocuk ! Çocuklar için sosyal medya siteleri! Dünya ve Türkiye | Çocuklar için yapılan sosyal ağlar onları internet ortamının tehlikelerinden korumak için gerçekten çok önemlidir! Çocukların birbirleriyle etkileşimde bulunmaları ve çevrimiçi güvenli bir şekilde paylaşım yapmaları için tasarlanmış çocuk dostu sosyal medya uygulamaları listemize bir bakın.

Sosyal medya çocuk etkileşimi
Sosyal medya çocuk etkileşimi

Sosyal Medya Çocuk ! Çocuklar için sosyal medya siteleri! Dünya ve Türkiye

Çocuklar için en iyi sosyal ağlar:

Sosyal medya hem gençler hem de büyükler için popülerliğini artmaya devam ediyor. Buna göre bir BBC anketi 10-12 yaş arası küçük çocukların dörtte üçünden fazlası en az bir sosyal medya ağı kullanıyor.

Bunlar, oyunlar ve yarışmalar gibi çocuk dostu özellikler sunar. Aynı zamanda güvenli bir şekilde paylaşmalarını sağlamak için bunları öğretim aracı olarak kullanma şansı verir.

Sonuçta, bu sosyal ağlar çocuklara deneyimlerini paylaşabilecekleri ve tanıdıkları arkadaşlarıyla etkileşime geçebilecekleri daha güvenli bir ortam sunar.

Sosyal Medya Çocuk ! 6-10 ve 11-14 Yaş

Çocukların çevrimiçi olarak nasıl olumlu olacaklarını keşfedebilecekleri, öğrenebilecekleri ve anlayabilecekleri dijital bir ortam olan bazı uygulamalar.

ClassDojo

Spotlite (eski adıyla Kudos)

PlayKids Talk

GoBubble

Kidzworld: Sohbet Odası ve Forumlar

Grom Sosyal

11-14 Yaş PopJam vb.

Çocuklar internette
Çocuklar internette

ClassDojo Sosyal Okul Uygulaması!

Hem anne babaların hem öğretmenlerin hem de çocukların keyifle kullanabileceği eğlenceli bir çocuk sitesi. Bu site de öğretmen, veli ve çocuk bölümleri bulunuyor. Çocuğunuzun öğretmenleriyle, çocuğunuzla sevimli canavar görselleri ile mesajlaşabilir duygularınızı yazarak ve çizerek aktarabilirsiniz.

Çocuğunuz ve öğretmeni okulda neler yapıyor, neler öğreniyorlar hepsi burada. Çocuk, veli ve öğrenci hepiniz birbirinize puan verebiliyor ve eğlenceli paylaşımlarda bulunabiliyorsunuz. Keyifli dersler:)

ClassDojo Görseli
ClassDojo Görseli

ClassDojo Türkiye Linki:

Spotlite nedir?

Spotlite, çocuklar ve gençler için daha güvenli, sosyal bir deneyim yaratmanın önemine odaklanıyor. Çocuklar video, resim paylaşabilir, arkadaşlarının gönderilerine tepki verebilir ve yorum yapabilir ve benzer ilgi alanları olan başkalarıyla paylaşmak için gruplara katılabilir. Platform % 100 COPPA uyumludur.

Uygulamanın ana amacı çocuk ve gençlere çevrimiçi etkileşim görgü kurallarını öğretmektir. Kullanıcıları ‘güzel bir yorum bırakmaya’ yönlendiren yorum kutusu gibi şeyleri olumlu tutmak için sürekli hatırlatıcılara sahiptir.

Sosyal Medya Çocuk, Güvenlik özellikleri

Tüm hesaplar, e-posta kimlik doğrulaması ve onayı sağlamak için bir ebeveyn veya bakıcı gerektirir. Bir ebeveyn hesabı onaylayana kadar hiçbir arkadaş eklenmez.

Spotlite, çocuğunuzun konum gibi kişisel bilgilerini izlemez veya paylaşmaz.
Ebeveynler, 13 yaşın altındaki çocuklar için Spotlite kullanımını onaylamak zorundadır.

Paylaşılan video/resimler yalnızca kabul ettiğiniz arkadaşlarınız tarafından görülebilir.
7/24 İçerik Moderatörleri vardır. Uygunsuz içerikler/kullanıcılar yasaklanır.

Yaş: 8+
Maliyet: Ücretsiz
Olarak Kullanılabilir: Android ve Ios

PlayKids Talk nedir?

PlayKids, 2 ila 8 yaş arası çocuklar için çizgi filmler, kitaplar ve etkinlikler içeren uluslararası beğeni toplayan bir platformdur. PlayKids Talk uygulaması ile çocuklar etkinliklere, oyunlara ve video gibi içeriklere erişebilir. Ebeveynler ayrıca çocuğun kişilerini yönetebilir, kamera ve mikrofon erişimine izin verebilir

Playkids talk uygulaması
Playkids talk uygulaması

Güvenlik özellikleri;

Çocuğun hesabını ayarlamak için ebeveynlerin yaş doğrulamasından geçmesi gerekir.
Ebeveynler, çocuğun hesabının ilgili kişiler ve profil gibi tüm yönlerini kontrol edebilir.
Ebeveyn, gerçek zamanlı olarak paylaşılanlara göz kulak olmak için telefonlarındaki hesaba da erişebilir

Yaş: 4+

Maliyet: Ücretsiz

PlayKids platformundaki tüm uygulamalara erişmek için Android ve Ios kullanılabilir.

Sosyal Medya Çocuk! GoBubble

Özellikle çocuklar için oluşturulmuş ve öğretmenler tarafından da kullanılan bir sosyal medya platformu.

GoBubble Gorsel
GoBubble Gorsel

GoBubble okulları merkeze koyarak çocukların sohbet etmesine, okul projelerinde işbirliği yapmasına, yeni kültürler hakkında bilgi edinmesine, mektup arkadaşı geliştirmesine, çocuklara güvenli sosyal medya kullanımını öğretmesine ve ebeveynlere mesaj göndermesine olanak sağlar.

GoBubble ile diğer sitelere kıyasla en önemli fark, okulların çocukların kendileri için kaydolması yerine ebeveyn onayıyla öğrenci kaydetmeleridir.

Güvenlik özellikleri

Bayraklı mesajları inceleyen canlı denetleme ekibi.
Uygunsuz görüntüleri, metinleri, sesleri, videoları veya emojileri kaldırılır.
Kapsamlı güvenlik özellikleri nedeniyle, site pegi 3 derecesi ile ödüllendirildi – yönetim organından mevcut en güvenli yaş derecelendirmesi (Pan Avrupa Oyun Bilgileri).
Tüm içerik (sohbet, fotoğraf ve video) görünmeden önce kontrol edilir.
Yaş: 4+
Maliyet: Ücretsiz
Olarak Kullanılabilir: Ios

Çocuklar için güvenli internet
Çocuklar için güvenli internet

Sosyal Medya Çocuk! Kidzworld nedir?

Kidzworld uygulaması, çocukların forumlarda yeni arkadaşlarla tanışabilecekleri, özel mesajlar için çocuk güvenliği habercisini kullanabilecekleri, en son çocukları en sevdikleri genç ünlüler hakkında güvenli haberler bulabilecekleri, havalı oyunlar oynayabilecekleri çocuk dostu, özel ve tamamen moderatörlü bir çocuk sosyal ağıdır.

Güvenlik özellikleri:

İçerik Moderatörleri var.
Uygunsuz içerikleri bulan ve kaldıran filtreler de vardır.

Yaş: 4+
Maliyet: Ücretsiz
Olarak Kullanılabilir: Ios ve Android

Grom Social nedir?

Uygulamada, çocuklar sohbet mesajlaşması yoluyla bağlanarak, videolar oluşturabilirler. Ayrıca sosyal medya izleyerek ve gönderileri paylaşarak kendileri gibi diğer çocuklarla tanışmalarını sağlanmaktadır.

Güvenlik özellikleri

Grom TV çocukları güvenlik küratörlüğünü yaptığı video içeriğini paylaşmaya teşvik eder.
Uygulama, uygun ve kötü amaçlı dilleri kaldırmak için filtrelere sahiptir.
Hesap açmak için ebeveynden e-posta doğrulaması gerekir.
Ebeveynler, MamaBear yardımcı uygulamasıyla bir çocuğun etkinliğini izleyebilir.

Yaş: 4+
Maliyet: 0
Ücretsizi İŞLETİM SİSTEMİ ve Android ile kullanılabilir.

Grom Social Görseli
Grom Social Görseli

PopJam nedir?

Çocuklar popjam’ı topluluklara katılmak, en sevdikleri fenomenleri takip etmek, sınavlar ve oyunlar oynamak, sanat eserleri oluşturmak için kullanabilirler. Filtreler ve çıkartmalar kullanmak ve benzer ilgi alanlarına sahip ‘PopJammers’ ile bağlantı kurmak için kullanılabilir.

Sosyal Medya Çocuk! Güvenlik özellikleri:

Özel moderatörler PopJam’ı 24 saat izler ve topluluğun aktif üyeleridir.
İletiler yalnızca birbirinizi takip ediyorsanız size gönderilebilir.
13 yaşından küçükler, PopJam dahil herhangi bir uygulamayı veya platformu kullanmak için bir ebeveynin veya vasinin iznine ihtiyaç duyar.
Tüm gönderiler izlenir.
Uygunsuz içeriği bildirebilir ve kolayca takip etmeyi bırakabilirsiniz.

Yaş: 7+

Maliyet: Ücretsiz

Olarak Kullanılabilir: Ios ve Android

Türkiyede bir zamanlar Sosyal Medya Çocuk sitesi vardı!

Türkiye’nin en çok tercih edilen çocuk ve gençlik portalı Tipeez.com vardı bir zamanlar. İki yıldan kısa bir zamanda 1.000.000 üyeye ulaştı! Çocuklara Özel Sosyal Medya, işte buna çocuklar bayılmıştı! Sonra ne oldu bilinmez site kapalı gözüküyor!

Çocuklara Özel Sosyal Medya Platformu

Sosyal medya çocuk
Sosyal medya çocuk

Her hafta birbirinden çeşitli aktiviteleri ve eğlenceli sürprizleriyle dijital neslin nabzını tutan Tipeez, hem 18 yaş altı çocuk ve gençlerin, hem de ebeveynlerin ilk tercihi olmayı sürdürmekteydi. Üyelerinin yaratıcılıklarını ve ifade yeteneklerini geliştirmeye yönelik ödüllü yarışmaları, eğlenceli oyunları sayesinde portal, kısa sürede tam 1.000.000 çocuğun uğrak yeri haline gelmişti.

Sosyal Medya Çocuk! Uyku zamanı,

Gece 22:00’de kapanan sohbet odaları, deneyimli moderasyon ekibi, ebeveyne kontrol yetkisi sağlayan özel sistemi, kaba ve müstehcen konuşmalara izin vermeyen patentli programıyla Tipeez.com’da, birbirinden farklı birçok güvenlik önlemi mevcuttu.

Bilinçli internet,

Çocuk ve gençlere, özenle tasarlanmış güvenli bir ortamda bilinçli internet kullanımı tecrübesi yaşatıyor. Portalda sürekli güncel haberlerin yayınlandığı bir haber kanalı da mevcut. Bu haber kanalı aracılığıyla Tipeez, üyelerine haber okuma alışkanlığı kazandırmakla kalmıyor. Aynı zamanda gündemdeki gelişmeleri yorumlamaya ve sorgulamaya da teşvik ediyordu.

Türkiye’de çocuklara katkı sağlayacak ve onları koruyacak sosyal medya çocuk sitelerinin artması dileği ile.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.