Bilim Teknoloji

Bing ve Baidu İşbirliği

İnternete sansür uygulayan ülkelerden biri olan Çin bildiğiniz gibi her şeyi kendi içinde ürettiği sistemlerle halletmeye çalışıyor. Çin hükümetinin Google’a uzun süredir ambargo uyguladığı biliniyor. Google yerine alternatif olan Çin’in yerli arama motoru Baidu kullanılıyor ve bu da Bing ile İşbirliği sebebi oldu. 

Bing ve Baidu İşbirliği,

Bir kaç gün önce Amerikalı yazılım şirketi Microsoft’un doğruladığı bilgiye göre, Microsoft Çinde’ki Blackberry cihazlar  üzerinde Microsoft arama motoru yüklü halde son kullanıcıya ulaşması konusunda anlaşmaya vardı. Yapılan anlaşmaya göre Microsoft ingilizce dilinde yapılan aramalarda kolaylık sağlayacak. Bildiğiniz gibi Bing, Microsoft’un Google’a alternatif geliştirdiği bir arama motoru.

Google hep önde!

Eğer işler iyi giderse Microsoft, bu vesileyle Google’in fazla pazar payı alamadığı Çin’den, arama motoru pazarından büyük bir pasta dilimi alabilir.

Dünya genelindeki arama motoru pazarına baktığımız zaman, google %85′ e yakın bir payla, uzun süre daha liderliğini koruyacağa benziyor.

bing ve baidu
bing ve baidu

Bing ile İşbirliği Söylentileri!

Aylar önce söylentilere göre, bugün Microsoft ve Baidu web arama hizmetinde ortaklıklarını duyurdular. Ortaklığın bir sonucu olarak Bing, Baidu’daki İngilizce arama sorgularını güçleyecek. Baidu, % 75’ten fazla pazar paylaşımı ile Çin’deki 1 numaralı arama sağlayıcısıdır. Google’ın Çin pazarından çıkışından sonra market paylaşımı zamda. Bu anlaşma aynı zamanda Microsoft’un Çin’deki Bing’i için ihmal edilebilir pazar paylaşımına sahip olduğu önemli bir konum sağlayacaktır.

Microsoft Çin blogundan(İçerik Çince olduğu için Microsoft arama motoru çevirmeni kullanılarak çevrildi, onunla çıplak)

Baidu ve Çin

Baidu ve Microsoft arama motoru işbirliği ürününün yıl içinde çevrimiçi olduktan sonra, bir kullanıcı tarafından İngilizce alırken Baidu arama kutusuna girilen Baidu’nun, kullanıcı ihtiyaçlarını belirlemek için “kutu hesaplama” teknolojisi akıllı İngilizce sayfa aramasını geçeceği, Baidu Baidu arama sonuçları sayfasına gömülü açık platform uygulayarak Bing hizmet yanıtını ve sonuçlarını otomatik olarak başlatacağı bildiriliyor.

Analistler, her iki tarafın da, kooperatif sonrasında çevrimiçi olarak İngilizce arama yapan her iki tarafın da kazan-kazan durumuna ulaşacağına inanıyor. Baidu İngilizce arama, kooperatif ürün eşiği tarafından kolayca atlanır, çok dilli arama kullanırken kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştirir, Microsoft’un bing’i Baidu ve 4,5 milyon Çinli İnternet kullanıcısı tarafından daha iyi bağlantılar kurmak, penetrasyon pazarlarının hızını hızlandırmak için.

Bing Microsoft ve Çin

Microsoft Kıdemli Başkan Yardımcısı Harry Shum şunları söyledi: “kullanıcıların takip etmeye göre daha hızlı karar veebilmeleri için yüksek kaliteli arama sonuçları sunarak bing. Bu işbirliği, Baidu Baidu ve Bing arama sonuçlarının geniş kitlelerinin İngilizce olarak daha iyi bir arama deneyimi elde etmesini ve aynı zamanda daha fazla Çinli kullanıcının Bing ‘ mutlu aramasına erişmesine izin verecek, Bing’ e sor ‘ deneyimi. ”

Baidu CEO Asistanı Zhang Dongchen, “milyonlarca mevcut Baidu İngilizce günlük arama hacmi hakkında, araştırma ihtiyaçları çoğunlukla profesyoneller, birinci seviye şehirlerden üniversite öğrencileri. İngilizcede Microsoft arama ileri teknolojiye ve güçlü ürün birikimine sahiptir, Baidu ve Bing işbirliği hem teknik üstünlüklerini oynayacaktır, İngilizce araştırma ihtiyaçları en iyi arama deneyimini sağlamak için arama kullanıcılarını birlikte tatmin edecektir. Aynı zamanda İngilizce aramadaki keşif, Baidu uluslararası arama pazarlarının genişlemesine aktif olarak yardımcı olacaktır. ”

Arama motorlarının geleceği!

Microsoft’un arama ürününe ait dünyanın önde gelen çevrimiçi hizmet sağlayıcısı olarak, küresel pazarda hızlı bir gelişme sağlamıştır. İnternet trafik izleme ajansı Experian Hitwise’a göre en son arama pazarlama verilerinin 4 ay serbest bırakılması, Microsoft’un arama motoru (Yahoo Search dahil) bu yıl AMERIKA Birleşik Devletleri’nde arama pazarı payı, 3 ay daha fazla% 30 . Çin’de Baidu arama payının 2010 sonu %83,6’ya ulaştı

 

Related Articles

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.