Bilim Teknoloji

Apple televizyon üretecek mi?

Apple televizyon üretecek mi | Apple televizyon yapıyor mu? Apple şimdilik TV yapmıyor. Yapsaydı adı iTV olurdu değil mi! Hayır, denmezdi! Ne kadar aptalca bir isim. Apple’ın bir televizyon yapıp yapmayacağı konusundaki şizofrenik tartışma da öyle.

İnsanlar yıllardır bunu konuşuyor. Bir noktada, Steve Jobs’un son zaferi olacağı söyleniyordu… Ama onun için hiç olmadı. Tim Cook bile zaman zaman bunu açıkça tartışmaktadır.

Apple yeni cihazlar
Apple yeni cihazlar

Apple televizyon üretecek mi?

Geçen hafta Cook’un kendisi şöyle dedi: “TV, büyük bir ilgi göstermeye devam ettiğimiz bir şey – sözlerimi burada dikkatlice seçiyorum – ama TV için gerçekten dürüst olursak, 70’lerde sıkışıp kalmış olan şeylerden biri.”

“Hayatınızın ne kadar değiştiğini düşünün” dedi ve etrafınızdaki değişen her şeye bir bakın. Fakat yine de TV izlemek için oturma odasına gittiğinizde veya nerede olursa olsun, zamanı geri alıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz ve bir zaman kapsülüne girip geriye doğru gidiyorsunuz. Ara yüz berbat. Bir şeyleri kaydetmeyi hatırlamadıkça, her şey gelip geçiyor”

Konuşmanın son kısımda, doğum günü yaklaşıyor gibi hissettik. Belki biri bizi bir TiVo veya HBO Go veya BBC iPlayer ile tanıştırmak ister?

Apple televizyon! Bir iTV neden olası değildir?

“Apple’ın dijital müzik ve iPod’da olduğu gibi her şeyi değiştirebileceği fikri tam bir fantezi”

TV hala bir kanepede çökerken saatler boyunca baktığımız parlayan bir dikdörtgendir. Ara yüzler gerçekten de neredeyse evrensel olarak korkunç. Uzaktan kumandalar ben doğduğum zamanki gibi görünüyor.

Ancak Apple’ın içeri atlayabileceği, mucizevi bir devrim gerçekleştirebileceği ve her şeyi dijital müzik ve iPod’da olduğu gibi değiştirebileceği fikri bir fantezi.

Cook, aynı röportajda “Aldığımız en zor kararlar, açıkçası üzerinde çok çalışmamamız gereken şeylerdir. Çünkü üzerinde çalışmak istediğimiz, ilgilendiğimiz bir sürü şey var. Ama her şeyi harika yapamayacağımızı biliyoruz.”

Gerçekten de, Apple’ın tv’yi nasıl mükemmel bir şekilde yapabileceğini ve aynı anda nasıl para kazanabileceğini anlamıyorum. Şirket her zaman oyunun önüne geçmek, yüksek marjlı premium ürünler yaratmak ve herkes için masayı kurmakla ilgili olmuştur.

Hem yazılım hem de donanımın kendisini üretmeyi sever. Her iPhone satışında, her iPad satışında para kazanıyor. Ancak bunların hiçbiri bir Apple TV ile asla mümkün olmayacaktır. Ve ayrıca kesinlikle bu konuda oyunun önünde değil.

iTV için Engeller!

İlk olarak, marjlar TV yapımında orantılı değil. 2014’te kimse TV’lerden para kazanmıyordu. Aslında, büyük isimlerin çoğu zarar ediyor. Ve bunlar, Apple’ın kalite açısından rekabete soyunacağı fantastik ürünlere sahip büyük markalar.

Dahası, Amazon’da en çok satan TV’lere bir göz atın. Yakında bunların TV’de reklamı yapılan zil ve ıslık modelleri olmadığını, daha da az bilinir isimlere sahip çok daha ucuz seçenekler olduğunu göreceksiniz. 300 dolarlık televizyonlardan bahsediyoruz, 3000 dolardan değil.

Apple Bir TV yapmış olsaydı. Panellerini dışarıdan satın almak zorunda kalacaktı. Ve bu durumda potansiyel olarak Sony, Samsung ve geri kalanının on yıl veya daha uzun süredir geliştirdiği tüm görüntü işleme inceliklerini sıfırdan geliştirmesi gerekirdi.

iTV
iTV

Apple televizyon! Diğer Rakipler!

Daha büyük olasılıkla, donanım platformunda bir Samsung veya LG gibi başka birinden satın alarak bunu aşacaktır. Ancak donanımdan kar elde etme konusundaki belirsiz bir umuto noktada pencereden dışarı çıkacaktır. Üzerinde Apple rozeti ve iki kat daha yüksek bir fiyat etiketi olan bir Samsung TV ile sona erersiniz. Apple veya bizim gibi bahisçiler için bu hiç bir işe yaramaz.

İkincisi, bir TV geliştirmek, Apple’ın her zaman ki yeni ürün geliştirme şekline uymuyor.

Telefon çoğunlukla her yerde bir telefondur. Tablet her yerde tablettir. Apple Watch, MacBook Air, iPod touch – hangi ülkede olursanız olun hepsi aynıdır. Uygulamalar aynı, ara yüz aynı. Onları yapabilir, dünyaya gönderebilirsiniz ve satacaklardır çünkü onlar harika ürünler. Bölge başına yalnızca ufak değişiklikler yapmanız yeterlidir.

Reklam Konusu!

Ancak Televizyonlarda öyle değildir. Bir televizyonu 60 farklı ülkeye gönderip her yerde satmasını bekleyemezsiniz. Özellikle Tuner’lar ilk bariz engeldir – OTA yayın standartları komşu Avrupa ülkeleri arasında bile her yerde farklıdır. Bu yüzden farklı ülkelerin eşleşmesi için farklı tarayıcılara ve işlem innards’a ihtiyacı olacaktır.

Sonra OTA’nın birçok farklı formunun yanı sıra, kablolu TV, uydu TV, IPTV, TV’yi siz düşünün. İngiltere’de Freeview veya Freesat EPG’nizde zamanda geri gitmek için Freetime ve YouView gibi hizmetleri de vardır.

Hepsi bir EPG ara yüzüne için farklı bir yaklaşım talep ediyor ve Apple’ın hedef bölgelerindeki çoğu TV pazarı bu geniş seçenek yelpazesine eşit olarak bölünmüş durumda.

Bir Apple TV diferansiyellerin bu smorgasbord müzakere etmek ve iOS ile eşleşmek için temiz bir ara yüz ve sihirli bir deneyim ile çıkmak zorunda kalacaktı. Bunun mümkün olduğuna emin değiliz.

Apple Televizyon ekranı neye uyumlu olacak?

Ve Apple hangi boyutta bir ekran yapardı? Aynı şekilde, paranızı karşılığını almak için birçok ürünü yüklemeniz gerektiğini bildiğinizde bu hoşunuza gider mi? Apple’ın son güncellemelerine göre bir TV’yi yalnızca iCloud, iTunes ve iOS cihazlarıyla çalışacak şekilde set etmek intihar olacaktır.

Apple televizyon üretecek mi?
Apple televizyon üretecek mi?

Çeşitlilik düşmanınızdır!

Televizyon üretimi dünyası, Apple gibi bir şirketi bile kara kara düşündürecek kadar riskli, çok çeşitli, çok dağınık ve çok kârsızdır.

Apple hastalarının bu pazarı bir şekilde sübvanse edeceğini düşünebilirsiniz ancak bu da çalışmaz. Apple bu konuda gemiyi çoktan kaçırdı.

Tüm bunlar, TV dünyasının geri dönüşü olmayan eğilimleri ile fiyatların yükselmek yerine düşüyor olduğu gerçeği birleştiğinde Apple iTV meyve vermeyecek bir ağaç olacaktır. Ama sorun değil, dışarıda satın alabileceğin bir sürü harika televizyon var.

Rivayete göre, Apple Marka TV’ler Çok Yakında!

Fakat bu, TV’den kasıt led veya Lcd televizyon ekranları mı, yoksa Apple’da çekilmiş videoların paylaşıldığı bir platform mu orası net olarak anlaşılmış değil!

İsminin açıklanmasını istemeyen eski bir Apple yöneticisi Apple’ın bu yıl içerisinde kendi markasını taşıyan TV’sini üreteceğini açıkladı. Apple Televizyon geliyor mu?

Apple ve Samsung el sıkıştı!

Apple, televizyon ve video kanallarını barındırdığı Apple TV uygulamasıyla paralel olarak çalışacak olan donanımsal bir TV üretecek. Apple markasını taşıyacak bu TV’leri Samsung firmasının üretmesi bekleniyor.

Eylül ayında tanıtımı yapılacak olan TV’ler tahminen Ekim ayında piyasaya çıkacak.

2011,

semihbulgur.com

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock Detected

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın. Please Close The Ads Protector.